McDonald's otevře restauraci v centru. Bude sídlit v bývalém luxusním kině

Čtvrtek, 25.6.2020

Před pěti lety opustil asi nejslavnější fastfoodový řetězec centrum Olomouce. Za Salmova paláce odešel v roce 2015 a drogerie, která jej nahradila, rozhodně moc nepřispěla k oživování centra města, obzvláště během večerů či víkendů. Absenci oblíbené restaurace v dlouhou otevírací dobou v centru města pociťovali i ti, kteří rozhodně nejsou fanoušky fastfoodů. Teď se McDonald's vrací a připravuje pobočku jen kousek od svého původního sídla.

Fastfoodový podnik momentálně čeká na dokončení stavebních úprav secesního paláce na křižovatce náměstí Hrdinů a ulic 8. května a Riegrovy. Uvnitř bude restaurace na míru ve dvou patrech, přičemž jde podle zástupců McDonald's o unikátní koncepci využití prostoru, jakou firma jinde v tuzemsku nemá. Bude zde i kavárna a dětský koutek. Restaurace se zde má otevřít na podzim a slibuje otevírací dobu od 7 do 23 hodin.

V budově, kde od roku 1913 fungovalo tehdy luxusní prvotřídní kino Edison, následně pod názvem Mír, bývaly v posledních dekádách prodejny laciného textilu a zhruba dva roky už zdejší lukrativní prostory zely prázdnotou.

Dnes je v Olomouci značka McDonald's zastoupena na Horním lánu a v Galerii Šantovka.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)