Rozbouřená řeka strhla mladého vodáka, toho se zatím nepodařilo najít

Pondělí, 29.6.2020

V neděli v podvečer se odehrála dramatická situace na řece Moravě u Moravičan. Vodáci sjížděli na nafukovací kánoi řeku, v níž byl v tu chvíli kvůli silným dešťům výrazně zvýšený průtok. Jeden z vodáků se přitom ztratil v proudu vody. Následně začalo mohutné pátrání za účasti hasičů, policie i dobrovolníků.  

„Podle prvotních informací sjížděla čtveřice mladých lidí řeku na nafukovací kánoi. Jak se ukázalo, nevyhnuli se při tom popíjení alkoholu. Nedaleko vodáckého tábořiště v Moravičanech pak jeden z vodáků, šestadvacetiletý mladík, z kánoe vypadl a zmizel pod hladinou. Ani přes veškerou snahu přítomných mu nedokázal nikdo pomoci,“ komentovala nedělní událost mluvčí Policie ČR Jiřina Vybíhalová.

Hasiči zachraňovali z vody i další dva vodáky, kteří se na člunu udrželi. „Do bezpečí z vodní hladiny se hasičům podařilo po chvíli dostat dvě osoby. Třetí osoba po upřesnění v obavě o své přátele hledala pomoc v blízké obci. Bohužel čtvrtá osoba je stále pohřešována. Hasiči do pozdních hodin pomocí několika člunů prováděla pátraní. Situaci nepříjemně komplikovaly silné bouřky,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Na pátrání po ztraceném mladíkovi se podíleli policisté, profesionální a dobrovolní hasiči i řada dalších dobrovolníků, kteří byli poblíž místa události. Společně s profesionální jednotkou stanice Litovel se do záchranné akce zapojily dobrovolné jednotky Moravičany, Loštice a Mohelnice.

V pátrání i nadále dnes pokračují policisté. Policisté prošli dostupná místa podél břehů toku a za součinnosti pracovníků provedli kontrolu česel v nedaleké elektrárně Nové Mlýny. Vysoká hladina řeky ovšem neumožňuje nasadit čluny, pátrání tak probíhá v omezené míře. Vodák zatím nebyl nalezen.

Fotogalerie: 
Autor: 
(rej)