Vrah si hernu vytipoval a čekal, až odejde poslední host. Pak střelil obsluhu do hlavy

Hrozný objev udělali svědci, kteří v pátek večer přišli do herny na Masarykově třídě v Olomouci. Za pultem ležela v kaluži krve žena a nebyla při vědomí. Svědci okamžitě přivolali policii a záchranku. Ještě téhož dne policie dopadla recidivistu, který tento vražedný útok spáchal.

Ilustrační foto: Pixabay.com

V pátek 20. května 2022 pár minut po 21. hodině přijali policisté operačního střediska oznámení, že se v herně na Masarykově třídě v Olomouci nachází těžce zraněná žena. Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka.

"Policisté vzápětí zjistili, že žena byla nalezena ležící na zemi za barovým pultem herny v bezvědomí a se zjevným zraněním na hlavě, které jí způsobil neznámý pachatel. Ihned po zjištění, že se sedmapadesátiletá žena stala obětí trestného činu, se na místo dostavili společně s kriminalisty územního odboru Olomouc i krajští kriminalisté a rozběhlo se rozsáhlé pátrání po pachateli," uvedla tisková mluvčí policie Jitka Dolejšová. "Na základě zjištěných poznatků, prověření dostupných informací a svědeckých výpovědí se během tří hodin podařilo pachatele ustanovit a zadržet na vlakovém nádraží v Olomouci."

Recidivista a vrah

V sobotu v dopoledních hodinách si dvaasedmdesátiletý muž vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu, za který mu dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let, případně výjimečný trest. Jedná se o nebezpečného recidivistu, který byl v minulosti mnohokrát odsouzen, a to i za závažnou násilnou trestnou činnost, mimo jiné i za vraždu.

Hrozný je i popis průběhu zločinu. Podle toho, co policie zjistila, posupoval útočník cíleně a velmi chladnokrevně. "V průběhu šetření kriminalisté zjistili, že násilník provozovnu herny sledoval a vyčkával, až ji opustí poslední zákazník. Poté vstoupil dovnitř a s revolverem v ruce zamířil na obsluhu herny a dožadoval se vydání peněz s pohrůžkou, že zbraň bez váhání použije. Žena na jeho požadavek nepřistoupila. Muž cíleně vystřelil a zasáhl ji do hlavy. Střelnou zbraň poté uschoval za pas a z herny odešel," popsala Jitka Dolejšová.

Podle dostupných informací přitom agresor v herně nic neukradl! Cestou z místa zločinu se zbavil i vražedné zbraně. Policie má k dispozici záznamy bezpečnostních kamer v herně. INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava