Krimi

Kamion s návěsem se projížděl po cyklostezce. Zachránil ho traktor

Potkat kamion na cyklostezce? Je to možné, když si šofér splete cestu. Potom je ale problém dostat se z obřím vozem z takové cyklostezky zase pryč. Jak to dopadlo?

Cyklostezky jsou pro bicykly, tenhle kamion ale jednu zkusil projet. / Foto: Policie ČR

O tom, jak lehce se může dostat řidič kamionu do nepříjemné šlamastiky, se přesvědčil šedesátiletý řidič nákladní soupravy Scania s návěsem. Řidič kamionu při cestě do jedné z firem v Mikulovicích zabloudil až na cyklostezku.

Protože se neměl kde otočit, rozhodl se pokračovat dál po cyklostezce. V jednom místě se ale přeci jen rozhodl se soupravou otočit. Při couvání však nedbal zvýšené opatrnosti a porazil dopravní značku. Plánovaný manévr se nakonec nevydařil, a tak se rozhodl z cyklostezky raději vycouvat. Bohužel při tom zapadl a vyprošťovat ho musel traktor.

Po velkých obstrukcích se řidiči nakonec na nejbližším možném místě podařilo s návěsem otočit. Způsobenou škodu na dopravním značení a výmolech v nezpevněné krajnici policisté předběžně vyčíslili na 25 tisíc korun.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava