Brutální zprávy ze severu: mladík ubodal kamaráda, sám zemřel. Matka zabila měsíčního syna

Kriminalisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se měl dopustit osmnáctiletý mladík z Velkých Losin. Kriminalisté dnes zahájili také trestní stíhání šestadvacetileté ženy pro zvlášť závažný zločin vražda. Měla zavraždit vlastní měsíc staré dítě!

Oba případy řeší odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.  O jednom případu jsme informovali už včera, druhý, ještě horší, je aktuální zprávou. 

UBODAL KAMARÁDA

V pátek 28. října v noci přijala policie na tísňovou linku 158 oznámení, že se v bytovém domě v obci Velké Losiny ozývá křik. Na místo vyrazila policejní hlídka, která v chodbě domu spatřila mladíka útočícího s nožem a tyčí v ruce na muže ležícího na zemi. Agresor na opakované výzvy policistů, aby svého jednání zanechal, nijak nereagoval a ve zběsilém útoku pokračovat. Po opakovaných marných výzvách útočník nejenže neukončil své jednání, ale zaútočil i proti zasahující hlídce, proto byl jeden z policistů nucen použít služební zbraň. Útočník byl zasažen do ruky a poté, co v útoku i nadále pokračoval, byl dalším výstřelem zasažen i do druhé ruky a teprve poté se policistům podařilo jeho běsnění zastavit.


"Policisté ihned poskytli oběma zraněným mužům první pomoc a přivolali záchrannou službu. Lékař na místě konstatoval u sedmnáctiletého chlapce smrt. O rok starší útočník byl transportován do nemocnice, přes veškerou poskytnutou péči však zemřel," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Přesnou příčinu úmrtí útočníka i oběti a také to, zdali mladíci byli pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, určí nařízené soudní pitvy. Motiv činu útočíka policie zjišťuje.  

VRAŽDA KOJENCE

V úterý 25. října ráno se policie od záchranné zdravotnické služby dozvěděla o úmrtí měsíčního dítěte v obci na Šumpersku. Matka uvedla, že se ráno probudila se synem v posteli, a když viděla, že nedýchá, tak přivolala lékaře. Ten zjistil, že dítě má na těle podlitiny a podezřelá poranění a přivolal policisty. Soudní pitva kojence prokázala, že se nejedná o úmrtí z přirozených příčin, ale že šlo o násilnou smrt.

Žena zpočátku jakékoliv násilí vůči synovi popírala. Kriminalisté pečlivě a důsledně shromáždili informace a vyhodnotili veškeré poznatky, s nimiž ženu konfrontovali. Ta se nakonec pod tíhou předložených důkazů k činu vraždy svého měsíčního syna doznala. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal ji za mříže.

Obviněné ženě hrozí za zvlášť závažný zločin vražda trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava