Z hořícího domu vynesli policisté devadesátiletého seniora v bezvědomí. Zachránili ho před uhořením

Dnes ráno, pár minut před třetí hodinou ranní, zavolal svědek na linku tísňového volání, že v Horní Moštěnici hoří rodinný dům, uvnitř nějž by se měli nacházet jeho obyvatelé. Na místo byly ihned vyslány hlídky policie, kdy jedna z nich tam dorazila během pár minut. Díky pohotovému a obětavému zásahu zachránili starého muže před plameny.

Foto: Policie ČR

Na místě se nacházel oznamovatel, který policistům sdělil, že se v domě zřejmě nachází starší muž. Hlídka nejprve volala, ale odezva nebyla žádná. Na nic nečekali a snažili se vykopnout vstupní dveře, ty byly ale pevné a nepovolily. Po chvíli marného snažení museli nakonec rozbít okno v přízemí a tím se dostali do vnitřních prostor domu.

Hlídka křičela, prohledala přízemí domu, ale nikdo se neozýval. Zamířila proto do prvního patra domu, které již bylo silně zadýmené a viditelnost byla téměř nulová. Zakrátko policisté pohmatem seniora našli a společnými silami ho dostali do přízemí a ven z domu. Další osoby se v domě nenacházely. Starý muž policistům řekl, že spal v přízemí a vzbudil ho dým. Proto se šel podívat do patra co se děje, přitom se ale nadýchal kouře, ztratil rovnováhu a zůstal ležet v pokoji, kde už v tu chvílí hořelo a kde ho také hlídka později našla.

Mezitím se dostavili na místo hasiči, kteří požár dostali pod kontrolu. Přivolaní zdravotníci si starého pána převzali do své péče a převezli do nemocnice. Okolnosti a příčina požáru je v šetření hasičů.

Foto: Policie ČRINZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty