Posprejované vagóny navíc někdo obral o sedmnáct metrů drahého měděného kabelu

Škoda 110 tisíc korun, v níž je zahrnuta krádež i sprejování. Má to všechno na svědomí jeden a tentýž pachatel? Policie ho teď každopádně hledá.

Foto: Policie ČR

Podle policie dosud neznámý pachatel zavítal někdy od konce srpna do včerejšího dne na olomoucké vlakové nádraží, na kterém se zaměřil hned na čtyři odstavené železniční vozy. "Tři z nich připravil celkem o více jak sedmdesát metrů měděného kabelu vysokého napětí a z jednoho z vozů si odnesl alternátor. Na poslední z vagónů nasprejoval barevný nápis o délce osmi metrů. Svým jednáním způsobil škodu v předběžné výši přes 110 000 korun," uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. 

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli mimo jiné až dvouletý pobyt za mřížemi. Zatím ale není znám ani přesný čas, kdy k těmto činům mělo dojít. 
INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty