Voják se zachoval profesionálně - chytil zloděje, který předtím na ulici ukradl ženě kabelku

Dobře dopadla dramatická situace, která se o víkendu odehrávala v Prostějově. Zloděj tady na ulici ukradl kabelku a okradenou ženu pak chvíli vláčel po chodníku, načež utekl. Ne daleko. O pár ulic dál ho dohnal a chytil pronásledující voják, který celý incident viděl.

Ilustrační foto: Pixabay.com

"V sobotu odpoledne jsme přijali oznámení od městské policie, že jejich hlídka má u sebe 42letého muže, který se na ulici Wolkerova v Prostějově dopustil násilí vůči 52leté ženě. Policisté na místě zjistili, že pachatel na chodníku před budovou místního bývalého klubu přiběhl zezadu k poškozené a vytrhl jí kabelku z ruky," popsala situaci policejní mluvčí Miluše Zajícová. "Žena rychle zareagovala a chytila muže za oblečení, přitom upadla na zem, ale stále se držela. Dotyčný ji krátkou chvíli vláčel za sebou, pak se mu podařilo vysmeknout a utíkal směrem k ulici Dolní. Několik svědků události na něho křičelo, aby kabelku vrátil. Utíkal ale dál daným směrem a před nedalekou restaurací se schoval do křoví."

Za chvíli pachatel z křiví vyskočil a vydal se k průmyslovce na ulici Lidická. Svědkem události byl i voják z povolání, který se za násilníkem pustil společně s dalšími muži a pachatele, který kabelku odhodil u průmyslové školy, dohonil, zadržel a předal hlídce městských strážníků na ulici Dolní. Ti pak přivolali  k případu i Policii ČR.

Podezřelého muže z Chebska policie převezla do cely na policejní služebnu. Ukázalo se, že jde o recidivistu, který byl již za stejnou trestnou činnost v minulosti odsouzen a ve vězení si také odpykal uložený trest. Navíc je v současnosti prověřován pro podezření z dalších tří loupežných přepadení, kterých se mohl dopustit v jiných městech naší republiky. Násilník si vyslechl obvinění z trestného činu loupež a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody. Policie dala podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl akceptován a soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby. 

Odcizenou kabelku, ve které bylo 7200 Kč, dioptrické sluneční brýle, mobilní telefon, klíče, doklady a platební karta, policisté vrátili i s celým obsahem okradené ženě. INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty