Vlak narazil do stromu, vítr trhal střechy. Hasiči měli plno práce kvůli silnému vichru

Profesionální i dobrovolné hasiče v pondělí od brzkého rána zaměstnával velmi silný vítr. Hlavně na Zábřežsku a Hanušovicku řádil silný vítr. Hasiči vyjeli k pětapadesáti událostem, zasahovali u případů pádu stromů na komunikace, u vlaku, který narazil do zlomeného stromu, zachraňovali utržené střechy nebo uvolněné střešní tašky.

Foto: HZS Olomouckého kraje

"Kromě zásahů kvůli větru nás v pondělí ráno zaměstnal také požár linkového autobusu ve Zlatých Horách. Oheň se začal šířit z motorové části vozu, hašení zahájila místní dobrovolná jednotka hasicími přístroji. S polskými kolegy z Glucholaz jsme navázali vysokotlakým proudem s pěnou. Zásah byl veden zvenčí i zevnitř," popsala další pondělní speciální zásah mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

V linkovém autobuse jel naštěstí pouze řidič, událost se obešla bez zranění. Zajišťuje se odtah vozu. Na místě je náš vyšetřovatel, který zjišťuje škodu a příčinu požáru. 

Požár autobusu | Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého krajeINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Auto _ Kubíček
INZERCE
Chata Kouty