V průmyslové zóně u Olomouce hořela vzduchotechnika. Škoda je přes 2 miliony

Jedno zranění a škodu přesahující dva miliony korun si vyžádal požár vzduchotechniky v průmyslové hale v Hněvotíně na Olomoucku. K události hasiči vyjížděli ve čtvrtek 20. června po 10. hodině s tím, že zahořela vzduchotechnika a uvnitř jsou tlakové láhve. Lidé byli v tu chvíli již z objektu venku.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Po příjezdu na místo a průzkumu hasiči zjistili, že se při požáru jeden člověk intoxikoval zplodinami hoření. "Poskytli jsme mu první pomoc a předali jej záchranářům. Požár jsme rychle dostali pod kontrolu a následně jsme zahájili odvětrávání objektu pomocí přetlakových ventilátorů. K závěrečnému průzkumu jsme využili termokameru. K zásahu jsme povolali také protiplynový a spojový automobil," popsala průběh zásahu mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Škodu odhadnul vyšetřovatel na 2 miliony korun, hasiči rychlým zásahem uchránili majetek v hodnotě 80 milionů korun. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Olomouc a jednotky sborů dobrovolných hasičů Hněvotín, Olšany u Prostějova a Olomouc-Černovír.

Foto: HZS Olomouckého krajeINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty