Po požáru stodoly musel popáleného muže transportovat vrtulník do nemocnice

AKTUALIZOVÁNO Stodola plná uskladněného sena a dalších věcí začala dnes v podvečer hořet na Pohořanech. Podle místních obyvatel byla důvodem vzniku požáru exploze plynové bomby. Na místo kromě hasičů a sanitky zamířil i vrtulník letecké záchranné služby.

K požáru přiletěl vrtulník letecké záchranné služby | Foto: Rej.cz

Oheň zachvátil stodolu, na vedlejší rodinné domy se naštěstí nepřenesl. V nejbližším z domů ale žár nebo možná exploze rozbil skla v oknech. Tyto informace potvrdili Reji obyvatelé Pohořan, kteří byli na místě požáru. 

Ve stodole bylo uskladněné seno, kůň, kterého obyvatel domu chová, byl naštěstí zřejmě v zahradě. Muž se snažil požár zlikvidovat sám, ale utrpěl při tom popáleniny. Hasiče a záchranku pak přivolal jeden ze sousedů. Pro zraněného muže přiletěl vrtulník, který jej transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě. 

Požár stodoly pak likvidovali hasiči, kteří měli zásah komplikovanější kvůli hustému dýmu. Po zkrocení plamenů pak rozebírali konstrukci střechy a dohašovali zbývající ohniska. Na místě měli také výškovou techniku, velkokapacitní cisternu a protiplynový speciál z CHS Olomouc. Čerpací stanoviště si zřídili na sousedním rybníku. Příčinu požáru zjišťuje hasičský vyšetřovatel. 

DOPLNĚNÍ: "Poskytli jsme první pomoc majiteli, který byl s popáleninami 2. stupně transportován LZS do nemocnice. Před požárem a kouřem jsme uchránili koně, kterého jsme odvedli do bezpečí," uvedl večer mluvčí HZS Olomouckého kraje Josef Koláček. "Jedním C proudem jsme ochlazovali ohrožený sousední rodinný dům. Zasahovali jsme v dýchací technice. Aktuálně vynášíme materiál z budovy, prolévame vodou, vyhledáváme skrytá ohniska termokamerou a dohašujeme."

Foto: Rej.cz

Foto: Rej.cz

Foto: Rej.cz

Foto: HZS Olomouckého kraje



INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
CBA