Přísnější tresty a vazba - zloději, kteří ochromili železnici, se mají na co těšit

Překlasifikování trestného činu se dotkne trojice pachatelů, kteří v neděli "zavařili" cestujícím i dopravcům na železničním koridoru. Policie zveřejnila aktuální informace k případu krádeže zabezpečovacích kabelů poblíž stanice Lipník nad Bečvou.

Ilustrační foto: Miaow Miaow – Volné dílo, Wikimedia commons

Včerejšího dne bylo zahájeno trestní stíhání tří podezřelých mužů ve věku 22, 41 a 50 let, kteří byli zadrženi na místě činu v blízkosti obce Jezernice. "Všem bylo sděleno obvinění z přečinu krádež spáchaného ve spolupachatelství a zločinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení spáchaného ve spolupachatelství. Dle trestního zákoníku jim hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do šesti let," uvedla mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová. Dva z obviněných budou stíháni na svobodě. "Na nejstaršího z obviněných byl z naší strany vydán podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby," dodala mluvčí Zajícová.

Původně byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, který byl na základě zjištění dalších skutečností překvalifikován na zločin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, u kterého je vyšší trestní sazba.

Po dva dny provázely provoz na trati velké problémy a omezení, náhradní autobusová doprava a velká zpoždění, v některých případech i v řádu stovek hodin. 



INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
TV Morava
INZERCE
CBA