Kultura

Ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce zazní velikonoční Bach v podání Moravská filharmonie

Velikonoční svátky předznamená v Olomouci koncert Moravské filharmonie. Matoušovy pašije Johanna Sebastiana Bacha uvede filharmonie ve středu 31. března od 19 hodin ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci. Koncertní výběr bude pro zájemce ke zhlédnutí na webu mfo.cz a facebooku Moravské filharmonie Olomouc. Zahájí ho velikonoční poselství mons. Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského.

Šéfdirigent Moravské filharmonie Olomouc Jakub Klecker. / Foto: MFO

„Jsem velmi rád, že se podařilo pro tento mimořádný velikonoční koncert přizvat špičkové sólisty, kteří se barokní hudbě pravidelně věnují. Bohužel současná pandemická situace neumožňuje, aby mohl smíšený sbor vystoupit v tomto oratoriu, a tak například vybrané chorály uslyšíme netradičně v podání samotných sólistů,“ uvádí šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker.

Bachovy pašije měly premiéru na Velký pátek 15. dubna roku 1729 a jejich námětem je úryvek z Matoušova evangelia, který líčí umučení Ježíše Krista. Jde o nejznámější zhudebnění tohoto evangelního textu. V rámci koncertu Moravské filharmonie Olomouc zazní 45 minutový výběr recitativů, árií a chorálů za účasti vynikajících sólistů.

V průběhu večera bude slyšet Terezu Zimkovou, Lucii Hilscherovou, Matúše Šimka a Romana Hozu. Koncert bude řídit šéfdirigent Moravské filharmonie Jakub Klecker.

Koncert, který se pořádá ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým, lze sledovat 31. března 2021 od 19.00 na webu nebo YouTube kanálu Moravské filharmonie.


INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava