Kultura

V pěti moravských jeskyních natočili celovečerní film Kam motýli nelétají. Nic pro klaustrofobiky!

V Moravském krasu a v Mladečských a Javoříčských jeskyních se natáčel celovečerní film Kam motýli nelétají režiséra Romana Němce. V hlavních rolích diváci uvidí Daniela Krejčíka a Jiřího Vojtu, dále Jaroslava Duška, Kláru Melíškovou, Martina Myšičku, Simonu Babčákovou či Jakuba Krejču.

Foto: produkce

Film vypráví příběh dvou vyhraněných postav – středoškoláka Daniela a jeho učitele Adama. Oba se potýkají se svými každodenními starostmi a vytvářejí si svůj svět, do kterého se uzavírají. Daniel má pocit, že mu nikdo nerozumí, Adam si zase přísně střeží svoje soukromá tajemství. Všechno se změní v okamžiku, kdy se tihle dva spolu nedopatřením ocitnou uvězněni v neznámém, tajuplném, ale i zákeřném prostředí rozsáhlého jeskynního komplexu. Danil se ztratí v jeskyni a učitel Adam se ho tam vypraví hledat. 

„Chtěli jsme vytvořit jakýsi paralelní izolovaný svět, ve kterém naši hrdinové zůstanou uvězněni,“ vysvětluje záměr scénárista a režisér Němec. „Jejich pocit ztracenosti a tendence se uzavírat najednou dostanou proti jejich vůli reálnou podobu a budou se muset vypořádat se skutečnou krizí.“

Přestože byl scénografický návrh podzemního prostoru podřízen dramatické lince příběhu a byl celý vymyšlen na papíře, film se následně natáčel výhradně v autentickém prostředí pěti reálných moravských jeskyní – v Býčí skále, Sloupsko-šošůvských jeskyních, Kateřinské jeskyni, v Javoříčských a Mladečských jeskyních.

Na slavnostní projekci filmu Kam motýli nelétají společně s producentem zve Muzeum Blanenska i Správa jeskyní ČR. Uskuteční se ve čtvrtek 25. května 2022 od 18.30 v kině Blansko. Vstupenky jsou již v prodeji.

Více informací: www.motyli-film.cz

Premiéra Praha: https://bit.ly/kinolucerna

Předpremiéra Blansko: https://bit.ly/kinoblansko

Martin Myšička, Klára Melíšková, Jaroslav Dušek | Foto: produkce

Foto: produkce

Foto: produkceINZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava