Kultura

Nenápadní lidé, bez kterých byste nemohli tak příjemně relaxovat. Oceňte své knihovníky

Olomoucký kraj opět hledá knihovníka roku. Chce tak ocenit lidi, kteří se starají o rozsáhlé knihovní fondy, pořádají kulturní a společenské akce a pečují o to, aby byli čtenáři spokojení a mohli s knihami příjemně relaxovat.

Ilustrační foto: Pixabay.com

„Jde už o šestý ročník soutěže o nejlepšího venkovského knihovníka. Právě na venkově jsou knihovny často centrem kultury – nepůjčují jen knihy, ale pořádají také výstavy, přednášky, besedy a podobně,“ vysvětluje Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.

Pokud milujete čtení a voní vám nové i použité knihy, můžete nominací podpořit právě vašeho knihovníka. Je to jednoduché – nominační formuláře najdete na stránkách Vědecké knihovny v Olomouci https://www.vkol.cz/nejlepsi-venkovsky-knihovnik.

„Návrh na ocenění knihovníka může podat zřizovatel knihovny, jakákoliv jiná knihovna Olomouckého kraje nebo například čtenář knihovny, a to nejpozději do 31. května 2022,“ upozornila Iveta Tichá, ředitelka vědecké knihovny.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Auto Kubíček
INZERCE
TV Morava