Velká premiéra! Už zítra se odehraje slavnostní předpremiéra filmu, plného zvratů a překvapení

V úterý je tu Velká premiéra. Doslova. Film, natočený téměř výhradně v Olomouci, bude mít v kinech v České republice premiéru 21. července. Ovšem v olomouckém kině Metropol je připravena předpremiéra už na úterý 19. července.

Pavel Šimčík a Klára Melíšková ve filmu Velká premiéra | Foto: Falcon

Režisér filmu a společně s kolegou Lubomírem Smékalem i scénárista Miroslav Krobot říká o hlavní postavě filmu, herci Pavlu Šnajdrovi, že roli napsali na tělo skutečnému herci Pavlu Šimčíkovi. Hlavní postava v příběhu řeší různé situace originálním způsobem a vyžívá se v improvizacích, které mohou být značné části "obyčejných" lidí nepříjemné či znepokojující.

Pro Miroslava Krobota je navíc typické, že ve filmu s chutí prodává svůj velmi dobrý vztah k městu Olomouci. V Olomouci natočil i film Kvarteto a hrál v detektivní sérii Detektivové od Nejsvětější Trojice. V novém filmu dal prostor i některým hercům Moravského divadla Olomouc.   

V avízu k filmu, vyrobeném společností Falcon, popisuje Silvie Marková děj následovně:  

Herec Pavel Šnajdr (Pavel Šimčík) má rád improvizaci a stand-up. Hraní si užívá i v normálním životě. Miluje uvádět lidi do rozpaků a vytvářet trapné situace, což ovšem mnozí špatně snáší. Ostatně na Pavlův humor je alergická i jeho žena Markéta (Klára Melíšková), která se snaží vyhořelý manželský vztah řešit u psychologa (Jakub Žáček). Když Pavel dostává nabídku poprvé režírovat vlastní představení v olomouckém kulturáku, na nic nečeká, odjíždí z Prahy a nechává za sebou krachující manželství. V Olomouci na něj čeká milovaná babička (Iva Janžurová), která má v jeho představení vystupovat.

Hned po příjezdu se Pavel u babičky seznamuje se sympatickou pomocnicí Mikinou (Iva Pazderková), která jako jedna z mála jeho humor chápe a dokáže přistoupit na hry, jimiž se babička a Pavel společně baví. Od začátku Pavlova olomouckého angažmá dost věcí drhne. Ředitele kulturního domu Grunta (Mirek Krobot) nejvíce zajímají jeho vlastní politické body, kulturu považuje za trest a Pavlovu humoru vůbec nerozumí. Pavla také pronásleduje žárlivý údržbář Roman (Roman Vencl). Naopak až příliš velkou náklonost k němu chová koketní Gruntova asistentka Renata (Jenovéfa Boková). Pavla ovšem baví Mikina, ve které nachází důležitého spojence.

Zkoušky se rozeběhnou a premiéra se nezadržitelně blíží. Věci však mají ještě jeden háček, s babičkou něco není v pořádku. Těsně před premiérou Pavel pochopí, že bude muset ubrat ze svých vlastních ambicí a vše zrežírovat úplně jinak."

Předpremiéra se odehraje v kině vMetropol v úterý 19. července ve 20 hodin. Zúčastní se jí tvůrci filmu Miroslav Krobot a Lubomír Smékal, herci Pavel Šimčík, Jenovéfa Boková, Iva Pazderková,  Klára Melíšková, Pavel Žáček, Roman Vencl či Ivana Plíhalová a další. Vstupenky na předpremiéru pořídíte zde.  

Šnajdrovu milující babičku hraje krásně Iva Janžurová | Foto: Falcon

Miroslav Krobot je spoluautorem scénáře, režisérem a současně i představitelem jedné z rolí. | Foto: Falcon

Klára Melíšková jako Šnajdrova manželka a Pavel Žáček coby její psycholog | Foto: Falcon

Jenovéfa Boková má ve filmu o herce z Prahy velký zájem | Foto: Falcon
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty