Fandíme kinům! První polovina roku bude nabitá filmovými trháky včetně Indiana Jonese!

Návštěvnost českých kin roste. Zásluhu na tom mají nejen lákavé filmové tituly, ale samozřejmě také diváci, kteří stále nedají dopustit na nefalšovaný kino zážitek. Každý si pro návštěvu kina najde to své. Někdo se neobejde bez speciálních formátů jako 4DX, IMAX nebo VIP a další si neumí představit film bez popcornu. Vloni ovládl kina komiksový snímek Thor: Láska jako hrom a také zástupci hororů Černý telefon a Úsměv.

V Olomouci jsou tři multiplexy a jedno klasické kino Metropol

U nejmladšího publika sklízel úspěch Ježek Sonic 2 a Mimoni 2: Padouch přichází. Nechyběl ani velkofilm Petra Jákla Jan Žižka. Mezi top tři filmy se umístil český snímek Vyšehrad: Fylm, nejočekávanější pokračovaní Avatar: The Way of Water a úplnou jedničkou se stal v českých kinech Top Gun: Maverick, který se na programech kin držel několik měsíců. Na co se ale diváci mohou těšit v nejbližší době?

První polovina roku 2023 bude nabitá filmovými novinkami. Začátkem února dorazí do kin česká komedie Ostrov s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou v hlavní roli. Současně se představí nové dobrodružství známých galských hrdinů Asterix a Obelix: Říše středu. Do 50. let 20. století nechá diváky nahlédnout drama Spravedlnost pro Emmeta Tilla, založené na skutečných událostech. Zhruba v polovině února se ke příležitosti 25. výročí vrátí do kin kultovní velkofilm Titanic a ve stejné době se na programu objeví marvelovka Ant-Man a Wasp: Quantumania.

Březen bude patřit animáku Super Mario Bros. ve filmu, který ocení jak mladší, ale tak i starší publikum. A to především protože se jedná o filmovou adaptaci stejnojmenné, kultovní a dodnes milované videohry studia Nintendo. Zaradují se ale i milovníci hororu, a to díky Vřískotu 6. Následně se diváci dočkají pokračování nelítostného zabijáka ve filmu John Wick: Kapitola 4 a ani v tomto měsíci nebude chybět komiksový snímek, kterým je Shazam! Hněv bohů.

V dubnu se dalšího filmového zpracovaní se dočkala známá fantasy hra ve snímku Dungeons & Dragons: Čest zlodějů. Na dvě pokračování známých sérii se návštěvníci kin mohou těšit v květnu. O záchranu vesmíru se postarají Strážci Galaxie: Volume 3 a silnice ovládne Rychle a zběsile 10. Mimo to by si diváci také neměli nechat ujít další remake Disney klasiky Malá mořská víla.

Červen započne Spider-Man: Napříč paralelními světy, jehož první díl získal v roce 2018 Cenu Akademie, neboli Oskara, za nejlepší animovaný film. Dalším animákem, který do kin vtrhne v červnu bude z dílny Pixar s názvem Mezi živly. A třešničkou na dortu prvního pololetí 2023 bude bezpochyby pokračování nejznámějšího profesora archeologie všech dob Indiana Jones a disk osudu.

V Olomouci jsou filmovým divákům k dispozici tři multiplexy a jedno klasické kino Metropol v Sokolské ulici. Multikina najdeme v Šantovce (Premiere Cinemas), v Olomouc City (CineStar) a v Olympii (Cinemax). Tato kina disponují sály s různými moderními technologiemi, jako je 3D, VIP, Laser4K či prostorovým zvukem Dolby Atmos. INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty