Kultura

Zapalme znovu nebe! Olomoucká kapela Dirty Old Dogs vydává zajímavé třetí album

Olomoucká kapela Dirty Old Dogs vydává album Let’s Burn Heaven Again, které je od 21.května 2021 dostupné na streamovacích platformách. Desku doprovází retro laděný videoklip stejnojmenné skladby, jehož režie se chopil brněnský kameraman a režisér hudebních klipů Mohamed Al Hashme. Album vzniklo v kapelním studiu v Olomouci, pro účely natáčení proměnili tvůrci prostory pily v obci Mladeč ve filmový ateliér.

Přebal nového alba kapely Dirty Old Dogs.

„Písně jsme tvořili zhruba dva roky. Hledali jsme zvuk vystihující téma desky. Z původní intimní zpovědi o mém rozchodu, nemoci hlasivek a existenční krizi vznikl během celosvětové pandemie příběh bolestivých změn, bez kterých nelze dojít katarze. Jedním z těchto prožitků bylo i ukončení spolupráce s naším bubeníkem a kamarádem Vojtěchem Pietrem, se kterým jsem hrál přes čtrnáct let. Album Let’s Burn Heaven Again symbolizuje rituál vypálení něčeho krásného a milovaného, co by nás ale samotné vnitřně sežehlo na uhel, pokud bychom sami neškrtli zápalkou,” říká frontman, kytarista a zpěvák Tomm Prochazka (ex-Nylon Jail).

Ústřední téma nahrávky očisty ohněm zpracovala kapela nejen hudbou, ale i třemi videoklipy. Těch se chopili tři režiséři, mezi nimiž je i frontman skupiny Prochazka. Hlavní a jedinou postavou aktuálního klipu Let’s Burn Heaven Again je zpěvačka Veronika ‘Reimi’ Kudlíčková, jejíž hlas zní také v refrénu zfilmované skladby. V záběrech, kterými autoři skládají poctu kultovním filmům Quentina Tarantina, se Kudlíčková prohání ve veteránu Škoda Laurin & Klement zapůjčeného ze soukromé sbírky Vítězslava Zezuly. Tento vůz se objevil například v seriálu Četnické humoresky České televize.

„Jedná se o třetí společnou práci na klipu s kapelou. Libuji si v devastujících námětech, vidím v nich spoustu ukryté krásy. Proto se mi koncept alba o ničení a spalování, ta až spirituální myšlenka, líbila. I přesto, že je toto téma často zpracováváno, vždy má pro mě velkou sílu. Dle mého bychom si měli tyto procesy obnovy uvědomovat a připomínat. Stejně jako se bavit o smrti, abychom pochopili život,” říká o natáčení videoklipu režisér Mohamed Al Hashme.

Dirty Old Dogs vznikli roku 2015. Vyhráli několik kapelních klání jako například Boom Cup 2017 nebo Jump into Colours, díky níž pak vystoupili na Colours of Ostrava. Zahráli si také na Colour Meeting festivalu nebo Ostravě v ulicích. Začátkem roku 2020 zcestovali německé kluby v rámci svého turné. V červnu se chystají na hlavní pódium festivalu Hradecký slunovrat v Hradci nad Moravicí, kam byli pozváni jako vítězové loňského kola festivalové soutěže Welcome scéna.

Kapela v budoucnu chystá vydat album i na vinylových nosičích. Distibuce se chopilo české vydavatelství Indies Scope. Mixu a masteru se chopil Michal ‘Amák’ Šťastný z Golden Hive Studios.

Facebook: www.facebook.com/dirtyolddogs7

Instagram: www.instagram.com/dirty_old_dogs
INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava