Milujete tajemství? Dnes večer se otevře na šedesát prostor, běžně nepřístupných

Dnes večer přichází opět čas milovníků tajemných míst. Od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a další zajímavá místa v neopakovatelné večerní atmosféře. Olomoucká muzejní noc již tradičně zpřístupní i prostory, které jsou v průběhu roku otevřené jen výjimečně.

Foto: Olomouc Tourism

Večerní prohlídky, ale i další doprovodné aktivity či zvýhodněné, nebo dokonce bezplatné vstupné si letos připravilo téměř šest desítek nejen kulturních institucí. „Vedle stálých bodů programu se příznivci Olomoucké muzejní noci mohou letos nově těšit třeba na večerní komentované prohlídky protiatomového bunkru v Přáslavicích anebo prohlídky unikátní funkcionalistické kaple Božského Srdce Páně v areálu Fakultní nemocnice Olomouc,“ uvedl Radim Schubert, vedoucí oddělení koncepce kultury olomouckého magistrátu.


Slavnostní zahájení Olomoucké muzejní noci se koná letos ve Ztracené ulici v 18 hodin, kde bude k vidění originální výstava Ztracená fotografie umístěná ve výlohách obchodů. Kurátorka Muzea umění Štěpánka Bieleszová vybrala jedenáct oceněných snímků z loňské výstavy Národní soutěže fotografie a nechala je vylepit za výlohami jedenácti obchodů a provozoven ve Ztracené ulici. Návštěvník výstavy Ztracená fotografie při procházce ulicí najde všechna díla pomocí QR kódu s mapkou.

Letošní Národní soutěž fotografie NASFO 2024 začne o půl hodiny dříve slavnostní vernisáží ve Studiu G21 na Dolním náměstí v 17:30. Soutěžní přehlídka amatérské fotografie je zastoupena i ve Vlastivědném muzeu.

Olomoucká muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který se letos koná v celé republice už podvacáté. Olomoucká muzea, galerie a další instituce se svým programem připojují pravidelně o roku 2014 a každý rok si akce získává další nadšené příznivce všech generací.

Kompletní program je na webu muzejninoc.olomouc.eu

Foto: Olomouc Tourism a Jan Andreáš
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty