Sbírka Zasukované tkaničky se vrací do starých kolejí. Ve dvou etapách a s mnoha koncerty

Tradiční celostátní sbírka Zasukované tkaničky, kterou každoročně na podporu lidí s handicapem pořádá Spolek Trend vozíčkářů, letos proběhne hned dvakrát. První etapa nás čeká již 17. a 18. května a druhý sbírkový den se od 14:30 můžeme těšit na oblíbené benefiční koncerty na Horním náměstí. Na těch vystoupí zajímaví umělci v čele s kapelou zakázanÝovoce nebo zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

V benefičním programu vystoupí i kapela Sunset Trail

"Symbolem celostátní sbírky je pár zasukovaných tkaniček, který na veřejnosti za dobrovolný příspěvek rozdávají naši klienti, dobrovolníci nebo studenti středních škol. Výtěžek sbírky slouží k dofinancování poskytovaných služeb pro klienty s těžkým zdravotním postižením. Po loňském úspěšném ročníku jsme mohli nakoupit část potřebných kompenzačních pomůcek a dofinancovat službu osobní asistence," prozrazuje ředitel spolku Tomáš Zrnka.

Loni Zasukované tkaničky oslavily své dvacáté jubileum a mezi gratulanty nechyběly známé kapely Reflexy nebo Divokej Bill. Ani letos Olomoučané o hudební program nepřijdou. Ve čtvrtek 18. května tak na podporu Trendu vozíčkářů vystoupí na Horním náměstí Popová škola Dětského domova v Olomouci, nevidomá zpěvačka Romana Maříková, olomoucká nu-metalová kapela Sunset Trail, zpěvačka Alžběta Kolečkářová (na snímku vlevo) s kapelou nebo populární rock-metalová kapela zakázanÝovoce. Celý program začína ve 14:30 hodin a končí ve večerních hodinách. Oproti loňsku nás čeká však jen jednodenní hudební program. "Vracíme se ke starému modelu, který fungoval před koronavirovou pandemií. Kvůli ní jsme museli během posledních třech let obě etapy sloučit a sbírka probíhala více dnů v září. V září se však vrátíme opět s jednodenním programem v jedné z oblíbených olomouckých kulturních destinací," vysvětlit PR manager a produkční benefičních koncertů Milan Papežík.

Celým programem diváky provede moderátorka Martina Qweetko Procházková z radia Haná, které je také hlavním mediálním partnerem celé akce. Sbírku můžete podpořit již nyní, protože jak v nedávné kampani Spolku Trend vozíčkářů zaznělo, pomáhat je TREND! Pomůžete také?

* Odesláním DMS na číslo 87777 ve tvaru:

DMS TKANICKA 30

DMS TKANICKA 60

DMS TKANICKA 90

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, Spolek Trend vozíčkářů obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více na www.darcovskasms.cz

* Zakoupením zasukovaných tkaniček ve dnech 17. a 18. 5. 2023

* Vkladem na účet sbírky č. 1000100014/5500 (www.rb.cz)

Program benefičních koncertů

  • 18. 5. 2023 OLOMOUC - Horní náměstí
  • 14:30 Popová škola Dětského domova v Olomouci
  • 15:45 Romana Maříková (Hladišová)
  • 17:00 Sunset Trail
  • 18:30 Alžběta Kolečkářová & Band
  • 20:00 zakázanÝovoce

Kapela zakázanÝovoce
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty