Sport

Sigma má nového stopera. Z Baníku přichází Jakub Pokorný, možná se ukáže hned proti Liberci

AKTUALIZOVÁNO Nejčerstvější posilou Sigmy se stal obránce Jakub Pokorný. Do Olomouce přestupuje z Baníku Ostrava a fanouškům se předvede hned ve středu proti Liberci. Před tímto utkáním bude navíc parádní fanzóna - přijdou aktéři prvního ligového utkání Sigmy před 40 lety, Ladislav Kučerňák, Leoš Kalvoda, Petr Mrázek, Jiří Doležílek, Vlastimil Palička, Jiří Navrátil, Jiří a Jaromír Fialovi a samozřejmě i Petr Uličný.

Foto: sigmafotbal.cz

„Po odchodu Václava Jemelky jsme věděli, že potřebujeme kádr na místě stopera doplnit. Intenzivně jsme na tom pracovali od chvíle, kdy bylo jasné, že se nepodaří s Plzní domluvit na hráčské kompenzaci. Jsem moc rád, že se nám to podařilo a že tady Jakuba máme. Pevně věřím, že v Sigmě bude úspěšný,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář.

„Bylo to celé hodně rychlé. V Baníku už jsem necítil motivaci. Domluvil jsem se s vedením, že si můžu hledat nový klub. Pak se to během dvou tří dnů rozjelo a jsem tady,“ řekl sám Jakub Pokorný.

Pětadvacetiletý fotbalista je rodákem ze Znojma. Odtud v roce 2016 přestoupil do Baníku Ostrava. Na hostováních hrál také za Ústí nad Labem a Hradec Králové. Nejvyšší soutěž ale zatím ochutnal pouze ve Slezsku. Celkem nasbíral 91 utkání a v nich vstřelil 6 branek. V Olomouci podepsal smlouvu na 3 roky. Podle předzápasových informací Jakub Pokorný už ve středu nastoupí pro Liberci! 

Na Hanou přichází především s cílem pomoct týmu. „Osobní cíle většinou nemívám. Snažím se být týmový hráč. Chci, aby se Sigma držela tam, kde má být a naplnila předsezonní ambice. Nejčerstvější vzpomínka na Olomouc je taková, že jsme prohráli 3:0. Věřím, že právě na tyto výkony se Sigmě podaří brzy navázat,“ dodal Jakub Pokorný, který bude v Olomouci oblékat dres s číslem 39.

Držíme palce, aby Jakubovi angažmá v Olomouci sedlo skvěle a aby obrana Sigmy v dalších těžkých zápasech chytila spolehlivou formu. 

PŘED LIBERCEM PŘIJDOU PAMĚTNÍCI PRVNÍHO LIGOVÉHO ZÁPASU SIGMY

Jakub může teoreticky nastoupit za Sigmu hned ve středu. V 17:30 totiž hrají Hanáci proti FC Slovan Liberec. Olomouci bude určitě chybět Vraštil, který v neděli inkasoval červenou kartu, zraněný je gólman Matúš Macík, 

Ten se odehrál 27. srpna 1982 na tehdejším stadionu Míru, dnešním Andrově stadionu. Naším prvním soupeřem byla tehdy slovenská Plastika Nitra a zápas skončil nerozhodně 1:1. Premiérový gól Sigmy vstřelil Jiří Navrátil.

Proto byli do fanzóny pozváni hráči, kteří tehdy k prvnímu ligovému zápasu v dresu Sigmy nastoupili. Účast přislíbili Ladislav Kučerňák, Leoš Kalvoda, Petr Mrázek, Jiří Doležílek, gólman, který v zápase chytil penaltu, Vlastimil Palička, Jiří Navrátil, zmíněný autor prvního ligového gólu Sigmy, a Jiří a Jaromír Fialovi. Chybět samozřejmě nebude ani stálice našich fanzón - Petr Uličný


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Drupi
INZERCE
TV Morava