Zprávy

Od vodojemu po Hněvotínskou bude dva měsíce úplná uzavírka. Opravují zde silnici

AKTUALIZOVÁNO Více než šest set metrů vozovky v Okružní ulici bude mít už v červnu nový povrch. Rekonstrukce navazuje na loňské opravy v dalších částech této dlouhé komunikace, spojující Novou Ulici, Tabulový vrch a Neředín. Řidiče kvůli stavebnímu ruchu čekají po necelé dva měsíce náhradní objízdné trasy. Práce už začaly, ráno stavbu komplikovalo několik zaparkovaných aut.

Další část Okružní ulice čeká velká rekonstrukce | Foto: Olomouc.eu

„V rámci rekonstrukce ulice bude obnoven asfaltový kryt vozovky v délce přibližně 625 metrů. Součástí opravy bude také výměna betonových obrub, doplnění dvojřádku žulových kostek a výměna uličních vpustí,“ uvedl Martin Major, investiční náměstek primátora. Stavební práce zajišťuje firma SWIETELSKY stavební s.r.o. Předpokládané náklady na opravu činí 11 milionů korun včetně daně.

Na opravu části ulice Okružní bude pak od července prostorově navazovat akce Koordinovaný tah SSZ Hraniční, kterou v současné době soutěží a následně bude realizovat odbor investic. S touto investiční akcí se počítá zhruba od července, přesné termíny zatím nejsou známy. Smyslem bude sladění světelného signalizačního zařízení na této frekventované komunikaci.

Od 25. dubna do 20. června bude kvůli tomu uzavřena část Okružní od křižovatky s Hněvotínskou ulicí (u Kauflandu) po křižovatku s I. P. Pavlova. Výjimku z uzavírky budou mít jen autobusy MHD. I pro ně se ale staveniště zcela uzavře v krátkém období od 11. do 14. června. Příjezd do ulic Bacherovy a Za Vodojemem bude veden z ulice Mošnerovy, příjezd do ulice Kšírovy je veden z ulice I. P. Pavlova. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Brněnská, Albertova a Hněvotínská v obou směrech.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava