Masivní kybernetický útok ochromil radnici. Magistrátní síť zkouší zachránit IT specialisté

Od časných hodin ve středu 7. dubna čelila magistrátní datová síť masivnímu kybernetickému útoku na celý systém. Kybernetický útočník napadl datovou infrastrukturu magistrátu, načež byly z bezpečnostních důvodů odpojeny jednotlivé subsystémy.

Ilustrační foto: pixabay.com

„Řešíme nyní situaci s externími odborníky z oblasti IT bezpečnosti. Provádíme postupné prověření šíře napadení a budeme muset provést kompletní obnovení systému včetně všech hardwarových prvků,“ uvedl tajemník magistrátu Jan Večeř. Jak dodal, na tomto úkolu nyní pracují magistrátní i externí odborníci nepřetržitě.

Na základě zjištěné šíře napadení a po obnově systému bude magistrát postupně obnovovat jednotlivé systémy. Odhadovaná délka celého procesu je 14 dní. O průběžném obnovení jednotlivých agend budeme neprodleně informovat. „Žádáme proto občany o trpělivost,“ dodal tajemník Večeř.

V dané chvíli to znamená zásadní omezení možnosti vyřizovat běžnou agendu občanů. Do odvolání proto zůstávají mimo provoz veškeré agendy magistrátu.

Současně shromažďují odborníci všechny potřebné datové podklady k tomu, aby město mohlo podat trestní oznámení na neznámého pachatele.INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty