Zprávy

Selské a zahradnické trhy v dubnu znovu oživí areál olomoucké Flory

Koncem dubna se na Floře můžete těšit na Selské a Zahradnické trhy. Umožní to avizované uvolnění akcí typu farmářské trhy. Oblíbená jarní Flora se sice neuskuteční, ale i tato náhrada je vítaným zpestřením jara!

Selské a zahradnické trhy alespoň trochu zmírní smutek ze zrušení jarní etapy Flory.

Selské trhy startují 23. 4. a poté se budou konat každých 14 dní v pátek od 11 do 17 hodin. Trhy nabídnou balkonové květiny, pečivo, mléčné výrobky, uzeniny a další dobroty od českých producentů. Místo Jarní výstavy Flora, která se letos nemůže konat, chystá výstaviště venkovní Zahradnické trhy, a to hned ve 3 termínech: 24.-25. 4., 15.-16. 5. a 22.-23. 5. od 9 do 17 hodin. Těšit se můžete na široký sortiment zeleninových přísad, balkonových květin, bylinek, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. Vstup na obě akce je zdarma.

Loni se Výstaviště Flora Olomouc pustilo do pořádání venkovních Selských a Zahradnických trhů a obě tyto akce se staly velice populárními nejen u obyvatel Olomouce. Proto bude Flora venkovní trhy organizovat i letos. První trhy se uskuteční již poslední dubnový víkend.

Selské trhy se loni staly jakýmsi pomyslným pohodovým zakončením pracovního týdne. Ani tentokrát tomu nebude jinak. „Lidé návštěvu trhů často spojili s příjemnou procházkou parkem a v baru za pavilonem A si dali točené pivo nebo kávu,“ komentuje trhy manažerka projektu Eva Číhalová. Selské trhy se budou konat každých 14 dní v pátek od 11 do 17 hodin ve Smetanových sadech za pavilonem A až do října a opět nabídnou kvalitní regionální potraviny a produkty. „Letos chystáme jednu novinku. Každý měsíc se trhy ponesou v duchu nějakého tématu. Už teď můžu prozradit, že duben bude věnovaný pečivu a květen hlávkovému salátu,“ doplňuje Číhalová. Pokud to situace dovolí, na první Selské trhy se můžete těšit v pátek 23. dubna. Vstup na akci je samozřejmě zdarma.

 „Venkovní zahradnické trhy bývají velice oblíbenou součástí květinových výstava Flora. Protože tuto výstavu ani letos uspřádat nemůžeme, rozhodli jsme se zorganizovat alespoň samostatné zahradnické trhy, na které bude vstup zdarma,“ vysvětluje manažerka projektu Zuzana Chalupová. Víkendové zahradnické trhy určitě potěší nejen všechny zahrádkáře a milovníky rostlin. „Návštěvníci si budou moci koupit zeleninovou přísadu, balkonové květiny, bylinky, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky a potřeby,“ dodává Chalupová. Zahradnické trhy se budou konat celkem 3x, a to o víkendech 24.-25.4., 15.-16. 5. a 22.-23. 5 od 9 do 17 hodin za pavilonem A. Vstup na trhy bude zdarma.

„Obě dvě akce budou plně respektovat aktuální hygienické a bezpečností nařízení. Vývoj pandemie bedlivě sledujeme,“ komentuje situaci kolem pandemie tisková mluvčí výstaviště Kristýna Buchtová. Doporučujeme tedy sledovat webové stránky Výstaviště Flora www.flora-ol.cz, kde najdete všechny aktuální informace.

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Selské trhy:

Termín konání: každých 14 dní v pátek - 3. 4., 7. 5., 21. 5., 4. 6., 2. 7., 16. 7., 30. 7., 13. 8., 27. 8., 10. 9., 24. 9., 8. 10.

Čas: 11:00 – 17:00

Místo: Smetanovy sady, za Pavilonem A

Zahradnické trhy:

Termín konání: 3x o víkendu - 24.-25. 4., 15.-16. 5., 22.-23. 5. 2021

Čas: 9:00 – 17:00

Místo: Smetanovy sady, za Pavilonem AINZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava