Zprávy

Do centra Olomouce se za týden vrací tramvajový provoz. Most Václava Rendera bude mít premiéru

Slib byl dodržen, most bude hotov do konce června, v červenci na něj vyjedou první tramvajové spoje a auta. Jak se v této souvislosti změní tramvajové linky, které byly po dobu výstavby mostu v provizorním režimu?

Foto: archiv olomouc.eu

Most má být slavnostně pokřtěn ve čtvrtek 30.června, o den později bude otevřen pro tramvajovou i automobilovou dopravu. V souvislosti s tím bude na Masarykově třídě od pátku 1. července obnoven veškerý provoz včetně tramvajové trati a upraví se vedení některých linek MHD.

V uvedené oblasti bude obnovena obsluha všech zastávek včetně nově vybudované zastávky vídeňského typu U Bystřičky směr Hlavní nádraží. Na komunikaci na třídě Masarykova bude pro veškerý provoz nově omezena maximální dovolená rychlost na 30 km/hod.

Tramvajové linky přes centrum

Za běžného provozu budou přes centrum jezdit tramvajové linky č. 2, 3, 4 a 6. Nicméně od 1.7. z důvodu opravy železničního přejezdu v ulici Wolkerova a posléze z důvodu rekonstrukce kolejí v křižovatce Třída Svobody x Havlíčkova bude docházet k úpravám nebo dočasnému přerušení provozu některých linek, od 1. července tak na tuto trasu vyjedou linky 2 a 3 a kombinované linky X4/1 a X1/4.

Úpravy autobusových linek

Linky č. 11, 50 a 52 od 1.7. budou vedeny mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo nám./17. listopadu obousměrně v původních trasách ul. Jeremenkova – tř. Masarykova – Žižkovo nám./17. listopadu. Nočními linkami č. 50 a 52 budou obsluhovány tramvajové zastávky U Bystřičky.

S platností od pátku 1. 7. 2022 vstupují v platnost nové jízdní řády vybraných autobusových linek a to z důvodu zprovoznění tř. Masarykova a také jako reakce na podněty získané od cestujících.

Linka č. 13 Linka bude provozována v pracovní dny pouze do cca 19.30 hod. Poslední spoj vedený z Hlavního nádraží pojede v 19.04 hod., ze zastávky Šlechtitelů pak v 19.20 hod. Ve večerních hodinách bude dopravní obslužnost v lokalitě Nový Svět zajišťovat linka č. 22, která bude vedena přes zastávky Envelopa (na tř. Kosmonautů) a Vejdovského. Od 1.7. do 31. 8. 2022 bude linka vedena z Hlavního nádraží přes tř. Kosmonautů na zastávku Vejdovského s obsluhou zastávky Kosmonautů. Zastávky 17. listopadu a Envelopa nebudou obsluhovány.

Linka č. 22 V pracovních dnech dochází ke změně jízdního řádu. Od cca 19.30 hod. bude linka vedena mezi zastávkami Tržnice a U Teplárny obousměrně ulicemi tř. Svobody – 17. listopadu – tř. Kosmonautů – Vejdovského – Tovární – Holická, a bude obsluhovat zastávky Envelopa (na tř. Kosmonautů) a Vejdovského, jako náhrada za zrušené spoje linky č. 13.

Linky č. 50, 51 a 52 Z důvodu ukončení uzavírky tř. Masarykova a na základě požadavků cestujících dochází k úpravě jízdních řádů nočních linek.

Jízdní řády spojů a podrobné informace budou cestujícím k dispozici na webových stránkách https://www.dpmo.cz/ a na zastávkových označnících.INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Auto Kubíček
INZERCE
TV Morava