Zprávy

Nová administrativní budova na Envelopě rychle roste. Kdo v ní bude sídlit?

První velký nájemce, Banka Creditas, obsadí podstatnou část nové kancelářské budovy na třídě Kosmonautů v Olomouci. Nejmodernější office centrum v regionu, které je pár měsíců před dokončením, poskytne bance zázemí pro kanceláře a call centrum. Společnost Redstone Real Estate, a.s., která za výstavbou Envelopa Office Center stojí, také využije část komplexu jako svoje zázemí, v parteru nabídne služby bistro michelinského kuchaře Romana Pauluse a o kanceláře v nejvyšším standardu mají zájem i další společnosti.

Nová velká administrativní budova je pár měsíců před dokončením. / Foto: Rej.cz

"V Olomouci působíme již řadu let, banka neustále roste a potřebuje tak další vyhovující prostory. Envelopa Office Center beze zbytku splňuje naše vysoké nároky na kvalitní, moderní, ekologické a technologicky vyspělé kanceláře,“ říká ředitelka komunikace Banky Creditas Lucie Brunclíková.

Podpis smlouvy s bankou vítá i majitel skupiny Redstone Richard Morávek: „Jako olomoucký patriot jsem velmi rád, že v naší budově bude působit jedna z neprogresivnějších a nejrychleji rostoucích olomouckých firem. Jakkoliv je dnes Banka Creditas etablovaným ústavem s celorepublikovou působností, vnímám ji stále jako místní společnost.”

Kancelářský komplex o ploše 15 tisíc m2 vzniká podle projektu architekta Václava Hlaváčka ze Studia acht a nabídne nájemcům nejmodernější systémy řízení budovy, vytápění, chlazení, sdílené kanceláře i řadu nadstandardních služeb včetně nabíjení a půjčování elektromobilů, třech pater parkovacích míst či stanovišť sdílených kol a koloběžek. Stavbu plánuje developer dokončit letos na podzim.

Banka Creditas patří k nejrychleji rostoucím soukromým bankám v ČR. V budově obsadí celé třetí patro, což vzhledem k unikátnímu technickému řešení znamená využití 2 830 m2 plochy. Banka zde umístí zejména back office, call centrum a hypoteční centrum.

Olomoucká skupina Redstone patří k nejvýznamnějším developerům v regionu i ČR. Kromě dostavby kancelářského centra na třídě Kosmonautů plánuje mimo jiné rozšíření stávajícího projektu Galerie Šantovka a výstavbu nové čtvrti Nová Velkomoravská v Olomouci. Další aktivity má skupina například v Pardubicích nebo v Praze.

Podoba třídy Kosmonautů se v současnosti rychle eproměňuje.  Současně se stavbou tohoto administrativního centra roste naproti němu vylký komplex obytných domů. Jen o pár stovek metrů dál, za budou BEA centra, roste vysokoškolský kampus a další administrativní objekty. Tento nový BEA campus má už teď některé stavby hotové, kompletně dokončený má být v roce 2024.   

Nové velké administrativní budově chybí pár měsíců k dokončení. / Foto: Rej.cz

Nové velké administrativní budově chybí pár měsíců k dokončení. / Foto: Rej.cz

Vizualizace finální podoby komplexu. Zdroj: Redstone

Budoucí podoba BEA Campusu na třídě Kosmonautů.  


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava