Zprávy

U tržnice se chystají opravy kolejí i silnice. Změní se trasy autobusů, neprojedou ani auta!

U tržnice se od příštího týdne změní dopraví režim. Neprojedou tramvaje ani auta. Důvodem jsou pokračující opravy komunikací a tramvajových kolejí na třídě Svobodyv lokalitě Tržnice.

 Stavební práce se od pondělí 8. do neděle 18. srpna přesunou do prostoru křižovatky třída Svobody x Aksamitova a autobusové zastávky Tržnice směr Povel. Komunikace bude z tohoto důvodu pro autobusový provoz a individuální automobilovou dopravu úplně uzavřena. Tramvaje místem projedou do 14. srpna.

„Po dobu uzavírky komunikace nebude možné obsluhovat autobusové zastávky Tržnice v obou směrech. Autobusová zastávka Tržnice směr Náměstí Hrdinů bude přemístěna do ulice Nerudova k přenosnému označníku a zastávka Tržnice směr Smetanovy sady/Envelopa k přenosnému označníku, který bude umístěn v BUS pruhu na třídě Svobody,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Anna Sýkorová.

Autobusové linky č. 11, 14, 16, 17, 20, 22, 50, 51, 52 budou vedeny v oblasti Tržnice v obou směrech ulicemi Tř. Svobody – Nerudova – Vídeňská – Polská s obsluhou náhradních zastávek Tržnice. Na náhradních zastávkách bude probíhat i výstup a nástup na linky 18, 27 a 29.

Linka č. 28: spoje směr Nedvězí budou odbavovat cestující na zastávce Tržnice, plocha (označník linky č. 61) a spoje směr Nám. Hrdinů budou vedeny přes náhradní zastávku Tržnice směr Náměstí Hrdinů.

Radnice využije dobu výluky tramvajové dopravy v této lokalitě a připravuje od 8. srpna opravy vozovky a chodníku na třídě Svobody u křižovatky s Aksamitovou ulicí a opravu autobusové zastávky Tržnice. Předpokládaný termín ukončení stavebních prací je v tomto případě 18. 9. 2022. Zhotovitelem stavby je firma Hroší stavby Morava, a.s. 


INZERCE
Mamma Centrum Mamma Centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Štěpánov hody
INZERCE
TV Morava