Ministryně Dostálová: Olomouc je přenádherné město, zvu sem všechny turisty z České republiky
Pracovní návštěvu Olomouce absolvovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Do města ji pozval primátor Mirek Žbánek, aby jednali o systému plánování investic v souvislosti s novým programovacím obdobím Evropské unie, o využití brownfieldů či o Národním plánu obnovy. Ministryně ocenila softwarový nástroj, který pro plánování investic vyvinuli v Olomouci, a nezapomněla ocenit půvab olomouckých památek. Olomouc označila za "přenádherné kulturní město".