Jaká je budoucnost Klášterního Hradiska? Dnes do ní nahlédneme s odbornými architekty

Zajímá vás budoucnost okolí kláštera Hradisko? Jeden z nejstarších klášterů na Moravě vznikl v 11. století a my se dnes chlubíme jeho úžasnou barokní podobou. Krásná je obnovená zahrada za klášterními budovami. Jak ale uvést do podobně reprezentativního stavu i další bezprostřední okolí bývalého kláštera? Dnešní Den architektury nabízí možnost nahlédnout do budoucnosti.

Foto: Rej.cz

Jana Křenková z útvaru hlavního architekta a zahradní architekt Radek Pavlačka provedou zájemce po lokalitě Klášterního Hradiska a představí rozpracované studie revitalizace území. Rozpracovaná studie navrhuje využití potenciálu stávajícího brownfieldu pro rekreační účely a zeleň, počítá se zachováním vodního prvku, rozvojem přírodních a kulturních hodnot území ve vazbě na národní kulturní památku bývalého premonstrátského kláštera Hradisko a zabývá se širšími vazbami v území.

Bude se diskutovat o možnostech využití lokality a autoři setkání slibují, že je budou zajímat i nové podněty pro případné zapracování do studie.

Sraz je před vstupem do areálu vojenské nemocnice v 16 hodin! Předpokládaná délka setkání je jedna hodina. 
INZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava