Příští týden se rozzáří! Tři nazdobené vánoční tramvaje opět vyrazí do ulic Olomouce

Společně se zahájením vánočního programu v Olomouci vyrazí do ulic i tři vánoční tramvaje. Cestující sveze ozdobený vůz T3 číslo 164, který vídávají lidé v Olomouci od roku 2018, a vyrazí i souprava vozů EVO 212 a 213, která ve vánoční podobě cestující poprvé svezla v minulém roce.

Foto: DPMO

V těchto dnech probíhá instalace výzdoby na vozy tak, aby byly v termínu připraveny vyrazit do provozu. „Na vánočně osvětlené tramvaje se cestující mohou poprvé těšit v neděli 20. listopadu večer, kdy vyrazí do provozu v době rozsvícení vánočního stromu. Jezdit budou do 6. ledna,“ informoval předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce Jaroslav Michalík.

Vánoční souprava EVO bude tentokrát k vidění na lince č. 4. „Soupravu EVO nasadíme na lince číslo 4, tedy na trase Nová Ulice – Náměstí Hrdinů – Žižkovo náměstí – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět. Vůz T3 č. 164 bude jezdit na lince číslo 7, tedy na trase Hlavní nádraží – Tržnice - Neředín,“ doplnil místopředseda představenstva DPMO Pavel Zatloukal.

Vnitřní část soupravy EVO opět ozdobí obrázky dětí, tentokrát je zvoleno téma Vánoce v Olomouci. Obrázky mohou děti do 15 let spolu s rodiči přinést do 16. listopadu do dopravního podniku. Prvních 20 dětí dostane drobnou odměnu a na sociálních sítích potom v prosinci proběhne hlasování o nejhezčí obrázek. Autoři tří vítězných kreseb budou odměněni dárkem.

Podrobné informace ohledně soutěže najdou zájemci na https://www.dpmo.cz/blog/detail/?id=140 

V minulém roce byla vánoční souprava EVO zařazena do 5. ročníku ankety dopravního magazínu MHD86.cz o nejhezčí vánoční tramvaj a v konkurenci čtyřiadvaceti evropských měst obsadila sympatické 9. místo.

Jízdní řády vánočních vozů budou zveřejněny na webových stránkách www.dpmo.cz

Foto: DPMO

Foto: DPMO


Foto: DPMOINZERCE
Advokátní kancelář Matěna Advokátní kancelář Matěna

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava