Práce na dálnici D35 v kilometru 259 u Olomouce řeší velikou poptávku po stáních pro nákladní automobily. Kromě parkovacích míst tak byla doplněna tuzemská silniční síť o nové místo plnohodnotného odpočinku.
"V rámci rozšíření staré odpočívky jsme přistoupili k položení inženýrských sítí, proběhly opravy povrchů včetně odvodnění a pod zemí nechybí ani odlučovač ropných látek," vysvětlil Miroslav Mazal z ŘSD. Stání pro kamiony vznikla z cementobetonu, ostatní plochy pokrývá klasický asfalt. Součástí stavby jsou normované odbočovací a připojovací pruhy. "Z doplňkové výbavy stojí za zmínku například osvětlení LED, lavičky, stoly, kamerový dohled, systém pro sledování obsazenosti parkoviště nebo takzvané korporátní toalety," doplnil Miroslav Mazal.
Korporátní toalety budou mít stejnou podobu podél dálnic po celé republice. V rámci prefabrikované stavby je počítáno automatickými toaletami a sprchou v nerezovém provedení. V případě dokončované odpočívky Skrbeň zatím nemáme dodavatele nového typu sanitární zóny, navzdory třikrát vypsanému výběrovému řízení a úpravě podmínek se nepodařilo najít zhotovitele, sociální zařízení bude proto zajištěno provizorním způsobem. Budeme se nadále snažit co nejrychleji nahradit mobilní WC podstatně komfortnějším zázemím.