Zprávy

Poničený barokní bastion už brzy pokryje zelený koberec z bylinek a travin

Baroko s nečekanou proměnou, to zažije už brzy návštěvník Botanické zahrady v Olomouci. Zahradníci z Výstaviště Flora Olomouc totiž proměňují poničený val barokního bastionu v kvetoucí hradbu.

Zahradníci z Výstaviště Flora změnili rozpadající se bastionový val v bylinkovou hradbu. / Foto: Výstaviště Flora Olomouc

To, co teď ze všeho nejvíc připomíná maskování prvorepublikového předválečného opevnění, je ve skutečnosti val barokního bastionu v olomoucké Botanické zahradě! Val, zbavený po staletích původní zpevňující obezdívky z cihel a zarostlý náletovými dřevinami, se nyní podařilo pečlivě vyčistit a vyrovnat pomocí rastru z dřevěných latí.

Následně zdejší zahradníci doplnili povrch zeminou, přikryli ho jutovou textilií a právě v těchto dnech došlo také na osetí náročně připraveného základu směsí suchovzdorných bylinek a travin. Vybrané rostliny by měly zvládat i horké léto. Na zelený kožich barokního bastionu už je tedy zaděláno! Stačí počkat pár týdnů, až nová zelená vrstva překryje podkladovou textilii. 

„Byla to sice fuška, ale výsledek bude určitě stát za to - poničený val nadále nebude zdejší ostudou, ale ozdobou!“ vzkazují zahradníci z Flory.

Tento barokní půl bastion Korunní hradby je součástí komplexního bastionového opevnění Olomouce z poloviny 18. století.

Zdroj / Foto: FB Výstaviště Flora OlomoucINZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava