Připravují se opravy: zastávky a vozovka na třídě Svornosti v létě čeká velká obnova

Autobusové zastávky na tř. Svornosti a zhruba tři sta metrů vozovky mezi ulicemi Foerstrova a Dvořákova se během letních prázdnin dočkají rekonstrukce. Stavební firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, opravy provede za 11,7 milionu korun. To je o 1,8 milionu levněji, než kolik předpokládal projekt.

Foto: olomouc.eu

Na úseku třídy Svornosti v délce 314 metrů, který je ohraničen křižovatkami s ulicemi Foerstrova a Dvořákova, se obnoví asfaltový kryt vozovky a betonové obrubníky. Zatímco do křižovatky s Foerstrovou ulicí stavební práce nijak nezasáhnou, v místě křížení tř. Svornosti a Dvořákovy ulice bude křižovatka stavebně upravena jako zvýšená plocha s krytem z žulové kostky. „To přispěje k bezpečnějšímu provozu, stejně jako nové zapuštění autobusových zastávek v obou směrech do zálivů, díky kterému už nebudou stojící autobusy překážet řidičům v rozhledu. Součástí stavby pak bude i výměna stožárů a svítidel lamp veřejného osvětlení,“ popisuje plánované práce Marek Černý.

Firma M-SILNICE a.s. by měla s rekonstrukcí začít v červenci a dokončit ji během osmi týdnů. „Právě kvůli blízkosti školy a školky je stavba naplánovaná na letní měsíce. Vzhledem k rozsahu prací a potřebě dodržet termín letních prázdnin budou práce probíhat za úplné uzavírky, samozřejmě mimo zásobování a vozidla integrovaného záchranného systému,“ doplňuje náměstkyně primátora města Olomouce Miroslava Ferancová.

Na velké opravy komunikací letos putuje v Olomouci téměř 90 milionů korun. "Schválených patnáct oprav určitě ještě doplní další ze záložního seznamu. Zakázky se totiž zatím daří soutěžit s poměrně značnou finanční úsporou oproti předpokládaným cenám v projektech," dodává Jna Doleželová z tiskového oddělení magistrátu.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty