Turisté opět mohou vyrazit na Čertovy kameny

ČESKÁ VES – Vyhlídka Čertovy kameny u České Vsi je opět přístupná turistům. Rekonstrukce oblíbeného místa přišla na bezmála 1,6 miliónu korun. Je z něj krásný výhled na okolní krajinu.

Cesta na Čertovy kameny není dlouhá. Po modré značce z České Vsi se nahoru dostanete za hodinku. Foto: red

„Kompletně jsme vyměnili uvolněné, opotřebované a poškozené stupně, sloupky, řetězy, podesty a žebříky a umístili jsme na stezku i tabule s pokyny pro bezpečný pohyb po vyhlídce,“ řekl lesní správce z Jeseníku Filip Beneš. 

Kdysi Harichstein, nyní Čertovy kameny

Vyhlídkové místo se lidem poprvé otevřelo už v roce 1898, tehdy ještě neslo název Harichstein. Na Čertovy kameny se vyhlídka přejmenovala později a za ideálního počasí z ní můžete spatřit Jeseníky, Zlatohorsko, údolí Bělé i jezera v Polsku. Od Čertových kamenů lze dojít nepříliš náročnou cestou také k populární rozhledně Zlatý chlum. 

„Půlmilionovou dotaci na opravu vyhlídky poskytl Olomoucký kraj z Programu na podporu cestovního ruchu a zahraničních vztahů, více než milión korun vložily do projektu Lesy ČR v rámci programu Lesy pro život,“ dodala Eva Jouklová, mluvčí Lesů ČR.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty