Zprávy

Líbí či nelíbí? Olomoucké zahrádky a prodejny rozkvétají, brzy přibude další výzdoba

V Olomouci přibývá restauračních zahrádek. Některé z nich, společně s vyzdobenými poutači prodejen, dokonce svým způsobem suplují či doplňují květinovou výzdobu města. Ta oficiální květinová výzdoba ovšem ani letos chybět nebude. Musíme počkat do poloviny června.

V centru Olomouce letos přibylo několik sympatických restauračních zahrádek. Některé z nich navazují na v Olomouci už tradičně používaný styl robustních dřevěných pódií, ohraničených zábradlím, jiné zahrádky si vystačí s pár stolečky a židlemi postavenými přímo na dlažbě. 

Tak či onak, ve středu města je díky zahrádkám i květinové výzdobě prodejen příjemně živo. Některé z nich mají navíc tak bohatou květinovou výzdobu, že tím pozitivně ovlivňují vzhled náměstí či ulic. 

K tomu už asi 17. nebo 18. června přibude i oficiální květinová výzdoba, kterou pro město připravuje Výstaviště Flora. Vloni byli Olomoučané překvapeni výzdobou schodů okolo Sloupu nejsvětější Trojice a květinovým záhonem u radnice. I letos prý Flora chystá nějakou novinku. Nechme se překvapit, jaká květinová paráda to letos bude.   

Foto: Rej.cz


Některé zahrádky si vystačí i bez květin. / Foto: Rej.cz

I prodejny mohou mít zajímavé a pestré poutače :-) / Foto: Rej.cz 

Vloni překvapili zahradníci Olomoučany vyzdobením parteru Sloupu Nejsvětější Trojice / Foto: Rej.czINZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava