Náplavka je uzavřená a zaplavená, Olomouc v příštích dnech opět očekává povodňové stavy

V důsledku dotoků vody z horních toků řek a zvýšeným průtokům došlo soboty a noci na neděli k dalšímu vzestupu hladiny řeky Moravy v Olomouci a k postupnému zaplavení olomoucké náplavky. V sobotu odpoledne byla náplavka uzavřena. Podle prognózy meteorologů bude v Olomouci v úterý a středu druhý stupeň povodňové aktivity.

Foto: olomouc.eu

 „Pracovníci technických služeb města Olomouce v odpoledních hodinách uzavřeli vstup na náplavku. Zákaz vstupu potrvá až do odvolání,“ uvedl vedoucí odboru ochrany Jan Langr.

Radnice proto upozorňuje občany, aby dbali zvýšené pozornosti a své bezpečnosti při pohybu v blízkosti rozvodněných toků a nevstupovali do prostoru náplavky. Pracovníci havarijní služby odboru ochrany nadále monitorují a vyhodnocují situaci na vodních tocích a sledují předpověď počasí. Podle ČHMI bude v Olomouci hladina řeky stoupat až na 2. stupeň povodňové aktivity, v Moravičanech byl první stupeň už v sobotu a zřejmě v pondělí by zde měla voda stoupnout až nad třetí stupeň. 

Bližší informace o situaci najdete na webu Povodí Moravy www.pmo.cz a Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty