Zvlněnou třídu Svobody čeká předláždění. Práce na pět týdnů uzavřou pro dopravu jeden směr

Zvlněnou dlažbu ze žulové kostky na tř. Svobody čeká oprava. Výrazně zhoršený stavebně technický stav vozovky v blízkosti tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů omezil v posledních týdnech povolenou rychlost na 30 kilometrů v hodině. Na základě vyhodnocení informací z vývrtu sond byl naplánovaný rozsah opravy. Stavební zásah je rozdělen do etap, všechny v celku budou trvat až do srpna.

Třídu Svobody čeká předláždění a také uzavírka pro dopravu | Foto: Google Maps

V pondělí 20. května začnou Technické služby města Olomouce pracovat na předláždění úseku od přechodu u tramvajových zastávek na náměstí Národních hrdinů po křižovatku s Vančurovou ulicí, a to ve dvou etapách.

Během prvních pěti týdnů se předláždí úsek po autobusovou zastávku Náměstí Hrdinů u označníku „E“, následně se od 1. července práce přesunou právě na tuto autobusovou zastávku. Zde budou práce probíhat až do poloviny srpna, a to kvůli nutnosti betonování podloží, které si žádá potřebnou technologickou dobu provedení. Po celou dobu probíhajících oprav nebude zmíněná autobusová zastávka obsluhována a přemístí se k označníku „F“.

V průběhu první etapy opravy, tedy od 20. května do 30. června budou muset řidiči jedoucí směrem k Okresnímu soudu využít objízdnou trasu přes Palackého, Krapkovu a Havlíčkovu ulici. Stavební práce totiž jízdní pruh v tomto směru zcela uzavřou. Během druhé etapy, tedy v průběhu opravy autobusové zastávky, bude v tomto místě jen částečná uzavírka a doprava bude vedena přes tramvajový pás.

Opravu provedou Technické služby města Olomouce. Předpokládané náklady jsou 1,15 milionu korun.

Uzavřena je už Dlouhá ulice

Nejde o jedinou opravu důležité a frekventované komunikace. Už od pondělí 13. května se uzavřela Dlouhá ulice na Lazcích. Probíhá zde oprava posledního 365 metrů dlouhého úseku směrem ke křižovatce s ulicí Dobrovského, trvat bude do 17. června. Společně s opravou Dlouhé ulice začne také rekonstrukce autobusové zastávky Finanční úřad směrem na Lazce. Ta by měla skončit v průběhu srpna.

Oprava druhé části Dlouhé ulice zahrnuje obnovu asfaltového krytu vozovky, výměnu silničních obrub, doplnění dlažby a rekonstrukci uličních vpustí. Stávající přechod pro chodce v návaznosti na pěší trasu z lávky Bořivojova přes Mlýnský potok nově nahradí nasvětlený přechod pro chodce a cyklisty. Staré veřejné osvětlení nahradí nové stožáry s LED svítidly i kabeláž. Stejně jako v první části, i zde bude opravený chodník, který bude sloužit jako smíšená stezka pro chodce a cyklisty.

Stavební práce probíhají za úplné uzavírky v rozsahu od slepé ulice Dlouhá „vnitroblok“ po ulici Václava III. Dopravní obsluze bude umožněn po dobu stavby průjezd pouze ve směru od ulice Dobrovského, s výjimkou dnů 10. až 16. června, kdy bude silnice zcela uzavřena.

Tato část Dlouhé ulice se teď opravuje | Foto: Olomouc.euINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
Chata Kouty