Pozor: v areálu fakultní nemocnice se právě teď výrazně mění dopravní režim i parkování

Ke změnám dopravního řešení dochází v těchto dnech v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Přibývají zde nové svislé dopravní značky a na komunikacích se malují vodorovná značení. Nově jsou řešena parkovací stání, značení zakazující zastavení v exponovaných úsecích a také vyznačení nástupních ploch pro HZS dle příslušných norem.

Foto: FNOL

Výsledkem bude vedle přehlednější dopravní situace i možnost vymáhání platného stavu ze strany PČR a městské policie.

Jednou ze stěžejních změn je také úprava režimu přednosti v jízdě při vjezdu z Hněvotínské ulice (Hněvotínská 1). Nově mají přednost automobily, které vjíždějí do areálu u budovy bývalé pobočky České pošty (vjezdový automat) a míří ulicí Zdravotníků k pavilonu A (urgent). Naopak vedlejšími jsou nyní komunikace v ulici Za Nemocnicí a také služební vjezd do areálu nemocnice (neplatí pro sanitní vozy se spuštěnou světelnou a zvukovou signalizací!).

O všech dalších změnách vás budeme průběžně informovat, bližší informace k dopravnímu řešení v areálu FN Olomouc naleznete na webu Dopravní informace. "Děkujeme za zvýšenou pozornost při průjezdu areálem a za respektování pravidel!" říká tiskový mluvčí FNOL Adam Fritscher

Změna přednosti u vjezdu z Hněvotínské ulice | Zdroj: FNOLINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty