Více komplikací na Nové Ulici: k rekonstrukci podchodu a silnice se přidá oprava tří křižovatek

Rekonstrukce podchodu Pionýrská, velká oprava komunikace v Čajkovského a Pionýrské ulici a rekonstrukce semaforů na třech křižovatkách v Hraniční ulici. Kvůli stavebním pracím čekají Novou ulici dopravní omezení. K uzavírce v rámci rekonstrukce ulic Čajkovského a Pionýrská se od pondělí 8. července přidalo zúžení komunikace v Brněnské ulici u podchodu Pionýrská. Právě kvůli kompletní rekonstrukci podchodu zde byly uzavřeny levé jízdní pruhy. A to není všechno!

Ilustrační foto: Google Maps

V druhé polovině července se v dopravních omezeních projeví také práce na rekonstrukci semaforů v Hraniční ulici. Asi za dva týdny tedy přibude také svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu na příjezdu od Brna a na výjezdu z Olomouce na křižovatce Brněnská – Hraniční. Důvodem je vedení objízdných tras autobusů MHD v době nefunkční křižovatky. Bude trvat po dobu nezbytně nutnou.

Práce na rekonstrukci tří křižovatek v Hraniční ulici budou postupovat od křižovatky Brněnská – Hraniční, přes Hraniční – Čajkovského až po křižovatku ulic Hraniční – Okružní – I. P. Pavlova. Investice za více než 51 milionů korun řeší rekonstrukci stávajících světelných signalizačních zařízení a vybudování nové světelné křižovatky u vodojemu a vytvoření tzv. koordinovaného tahu. Jednotlivé křižovatky budou propojeny koordinačním a optickým kabelem, budou spolu tedy lépe komunikovat a zajistí plynulý provoz. Na křižovatce s I. P. Pavlova se také stavebně upraví chodníky, aby nově splňovaly požadavky na bezbariérovost, přibude cyklostezka a opraví se vozovka. Téměř 30 milionů korun putuje na vybudování koordinovaného tahu a rekonstrukci křižovatek ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

AŽD Praha, s.r.o., která stavbu provádí, začíná nejprve s přípravnými pracemi mimo komunikaci, od 26. července do 31. srpna už se práce přesunou do úseku od Brněnské po Čajkovského a vyžádají si částečné dopravní omezení. Od poloviny září do konce roku bude firma pracovat na rekonstrukci křižovatku u vodojemu. Ta by měla být téměř po celou dobu stavby částečně průjezdná, s výjimkou několika dní, kdy bude na nezbytně nutnou dobu potřeba křižovatku zcela uzavřít.

O přesném rozsahu uzavírek budeme informovat, dle postupu stavebních prací. V souvislosti s opravami v této části města i s chystanou modernizací tramvajové trati, kterou by zde měl provádět dopravní podnik, je také od začátku prázdnin až do konce kalendářního roku vyloučena tramvajová doprava.

Ilustrační foto: Google MapsINZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty