Cyklisté se budou mít lépe. V Olomouckém kraji přibudou další cyklostezky

Na konci června proběhlo v regionu jednání o nové koncepci cyklistické dopravy v ČR. Část míst v Olomouckém kraji, kudy v budoucnu povedou nové stezky pro cyklisty, si účastníci jednání projeli přímo na kole. Taková praktická zkušenost je určitě lepší než teoretické debaty a rozhodování od zeleného stolu.

Cyklostezky buduje město i kraj. Přibudou brzy nové? / Ilustrační foto: olomouc.eu

„Prioritou Olomouckého kraje je propojení páteřních tras. Jen v letošním roce jsme dali na cyklodopravu zhruba pětadvacet miliónů korun,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

O budoucnosti cyklistické dopravy jednali účastníci setkání v době od 24. do 25. června. Nad legislativními, technickými, ale i koordinačními otázkami debatovali nejprve v Šumperku, na bicyklech si pak projeli budoucí trasování klíčové Moravské cyklostezky.

„Hlavním cílem našeho setkání bylo dostat všechny partnery k jednacímu stolu a otevřít diskusi,“ zdůraznil náměstek Šafařík.

Z jednání vyplynulo několik praktických závěrů. Důraz bude kladen například na lepší koordinaci projektů třeba s Lesy ČR nebo správci vodních toků. Právě tyto subjekty totiž spravují komunikace, které by cyklisté mohli využívat, aniž by bylo potřeba stavět nové cyklostezky. Z dosavadní praxe vyplývá, že právě dohody s vlastníky různých pozemků a komunikací 
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty