„Opravenou dálnicí D35 z Křelova do Litovle částečně zprovozníme 21. 8. Dálniční provoz povede v režimu pruhů 1+1,“ uvedl ve středu na síti X Ředitelství silnic a dálnic ČR. Tak se také ve čtvrtek stalo a v místě, kde došlo o prázdninách k několika nehodám, se už dá projíždět. Ovšem jak samo ŘSD dodává: „Ale důležité pro současnou situaci u Olomouce je otevření mimoúrovňového křížení v Unčovicích. Úplné zprovoznění D35 Křelov–Litovel nastane na přelomu října a listopadu.“ Pro Olomoučany je tak nejjednodušší najet na obchvat už ve městě, například při výpadovce na Brno, a vyhnout se tak čekání u Unčovic.
Také nová dálnice D55 citelně roste od Olomouce směrem na Přerov, aktuálně je pokrok vidět na úseku mezi Olomoucí a obcí Kokory. Povrch tady bude betonový i asfaltový.
„Mimoúrovňové křížení u Velkého Týnce otevřeme kompletně do konce roku spolu s celou dálnicí,“ dodává Miroslav Mazal z ŘSD ČR. Úsek od Kokor do Přerova by se měl začít stavět v příštím roce.
D55 z Olomouce na Přerov | Foto: ŘSD ČR
D55 z Olomouce na Přerov | Foto: ŘSD ČR