Teď se situace mění. Velké množství ukrytých kovových prvků bylo z dna Poděbrad vytaženo. To ale neznamená, že se zde nemohou ukrývat další nepříjemná překvapení.
„Minulý týden proběhlo vytahování všech profilů, které jsou v blízkosti koupacích zón, které naši návštěvníci navštěvují,“ uvedl za olomoucké Poděbrady Josef Polzer. Organizátorem této akce byla agentura ochrany přírody - CHKO Litovelské Pomoraví společně s živnostníkem, který zajistil bezpečné vytažení. „Vytahováni se provádělo za pomocí traktoru, řetězu a speciální upravené svěrky. Železo u mola bohužel tímto způsobem vytáhnout nešlo a tak se vytahovalo za pomoci heveru,“ napsala na stránce Milujeme Olomouce Lucie Bubeníčková.
„Vzhledem k tomu, že se nacházíme v oblasti, kde je koupání na vlastní nebezpečí, by mělo být aktuálně vše v pořádku, nicméně, bavíme se o přírodním koupališti, které dříve v minulosti fungovalo jako pískovna, tudíž břehy byly zpevněny různými profily a panely,“ dodává Josef Polzer. S neustále se zvyšujícím počtem návštěvníků je možné, že se postupně odkryjí a objeví i některé další zapomenuté staré stavební prvky. Proto je důležité být při koupání a pohybu v blízkosti břehů opatrní.

Foto: Lucie Bubeníčková / FB Milujeme Olomouc

Foto: Lucie Bubeníčková / FB Milujeme Olomouc
