Silné bouřky ničily střechy i sklepy a shazovaly stromy. Olomoucku se ale úplně vyhnuly

V souvislosti s vydatným deštěm evidují v Olomouckém kraji již více než 60 výjezdů, nejvíce na Šumpersku. Hasiči nejčastěji odstraňují spadlé stromy z komunikací, čerpají vodu ze zatopených sklepů a řeší další události způsobené nepříznivým počasím. Olomouci se bouřky naopak zcela vyhnuly.

Foto: HZS Olomouckého kraje

"V Šumperku jsme s využitím výškové techniky zabezpečovali také poškozenou střechu, kterou poškodil silný vítr," uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Petr Běhal. 

K jedné z neobvyklých událostí došlo ve Zlatých Horách, kde v lese uvízla osoba, která se před silným deštěm a větrem ukryla na mysliveckém posedu. Hasiči dotyčného vypátrali a bezpečně převezli na bezpečné místo. Událost se naštěstí obešla bez zranění.

"S ohledem na pokračující nepříznivého počasí doporučujeme sledovat aktuální vývoj situace, dbát zvýšené opatrnosti a nevstupovat do lesních porostů ani do míst, kde hrozí pád stromů či větví," doplnil Petr Běhal.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje




INZERCE

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
TV Morava
INZERCE
Self promo Urbášek