Zprávy

Opravy na třídě Svornosti se posunuly na další místa, mění se uzavírky

Před dvěma týdny začala rekonstrukce vozovky na tř. Svornosti. Stavební práce zatím probíhaly na jednom úseku, nyní se přidává další, a to od Kmochovy ulice po Foersterovu. Kromě 101 metrů nové silnice se na tomto druhém úseku upraví také přechod v křižovatce ulic Kmochova a tř. Svornosti a vymění se sloupy veřejného osvětlení až po ulici U Kovárny.

Kmochova ulice / Ilustrační foto: google maps streetview

Aby se doba dopravních omezení v této lokalitě využila co nejefektivněji, společně s opravou vozovky se město Olomouc rozhodlo zrekonstruovat také autobusovou zastávku Kmochova směrem do centra, tak aby po úpravách splňovala nároky na bezbariérový přístup. Během rekonstrukce budou cestující využívat náhradní autobusovou zastávku.

Během oprav na tř. Svornosti a s nimi souvisejícím dopravním omezením musejí řidiči využívat objízdnou trasu. Ta ve směru na Tabulový vrch vede ulicemi Foerstrova a Na Vozovce, ze strany od Velkomoravské ulicemi Hněvotínská a Junácká.

Náklady na opravu obou úseků jsou 7,75 milionů korun, rekonstrukce zastávky vyjde na 1,2 milionu korun.

Stavební práce i uzavírky v obou částech tř. Svornosti by měly skončit 5. listopadu.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava