Na poloostrově u Šantovky už vyrůstají nové byty. Zájemců je hodně, hotovo bude na jaře 2023

Poloostrov vedle Švýcarského nábřeží brzy nabídne byty s výhledem na město či řeku. Skupina Redstone už zahájila prodej bytů z první etapy rezidenčního bydlení Šantovka Living. Na poloostrově u soutoku řeky Moravy a Mlýnského potoka probíhá od října výstavba moderních, energeticky nenáročných obytných domů v nové čtvrti ve velmi zajímavé lokalitě.

Foto: santovkaliving.cz

Developer projektem reaguje na rostoucí poptávku veřejnosti investovat do bytů, která na realitním trhu významně převyšuje nabídku. Dokládá to fakt, že první plánovaná fáze projektu původně zahrnovala výstavbu dvou budov B1 a B2, nicméně právě kvůli velkému zájmu byla první etapa dodatečně rozšířena o budovy C1 a D1. Celkem se tak aktuálně nabízí k prodeji 68 bytů rozdílných velikostí od 1+KK až po 4+KK. Zájemci budou moci první byty převzít již na jaře 2023, kdy budou dokončeny budovy B1 a B2. Jaký typ bydlení projekt Olomoučanům nabízí?

Bydlení v centru města

Koupě bytu se v České republice stává poslední roky vyhledávanou investiční příležitostí. Rostoucí poptávku ovlivňuje zejména fakt, že se jedná o komoditu, která v mnoha lokalitách v Česku absentuje. Chybí totiž developerské projekty, což má za následek nedostatek bytů na realitním trhu.

Na zvýšený zájem o bydlení reaguje skupina Redstone, která od 18. října ve spolupráci s firmou BP Stavby buduje v rámci první etapy projektu Šantovka Living čtyři objekty o pěti nadzemních podlažích. Budovy nabídnou celkem 68 bytů s rozlohou od 32 m2 po 145 m2. Součástí bytů je prostorná lodžie, sklep a parkovací místo v podzemním parkingu. V rámci projektu má postupně vziknout celkem dvanáct budov, v nichž bude k dispozici 228 bytů. Areál budou tvořit čtyři různé typy domů, které se uspořádají do tří bloků kolem centrálního parku.

Záměrem developera je uspokojit zájemce o moderní bydlení v Olomouci a vytvořit projekt, který bude odpovídat současným trendům a společenským potřebám. Okolí v blízkosti centra nabídne vlastníkům nejen možnosti k aktivnímu životnímu stylu, ale také příležitosti k odpočinku v přírodním prostředí biotopu řeky Moravy. Součástí areálu bude také park, který oživí a ozelení obydlenou lokalitu.

„Právě poloha rezidenčního areálu je jednou z hlavních deviz projektu Šantovka Living, neboť nabízí uživatelům bytů klidné prostředí obklopené přírodou, pohodlnou dostupnost MHD a také kompletní občanskou vybavenost,“ říká mluvčí skupiny Redstone Petr Hlávka. Přímo před vstupem do rezidenčního areálu je tramvajová zastávka linek č. 3 a 5. Dobré je také přímé napojení na dopravní tepnu Velkomoravská.

Moderní architektura a ekologický přístup

Čistý design, kvalita materiálů a smysl pro detail, to jsou hlavní atributy projektu. Bílé fasády domů se střídají se zapuštěnými lodžiemi, předsazenými balkóny a prostornými střešními terasami. Velká francouzská okna kontrastující s tmavými obkladovými panely dodávají fasádám lehkost a příjemně prosvětlují všechny obytné místnosti. Prosklené schodišťové stěny přinášejí vzdušnost a přirozené denní světlo. Velká část bytů v přízemí bude mít předzahrádky. Mezi sousedními domy jsou společné zahrady a nenápadně uzavřená polosoukromá náměstíčka. Byty ve vyšších podlažích nabídnou poutavé výhledy na park, řeku nebo historické centrum.

Při vzniku projektu byla jednou z priorit i ekologie a nízká energetická náročnost objektů. Zdrojem vytápění i chlazení je systém ekologických, až 120 metrů hlubokých, geotermálních vrtů osazených tepelnými čerpadly. V bytových jednotkách bude standardem podlahové topení, které lze rozšířit o progresivní stropní chlazení bez nepříjemných doprovodných jevů klimatizace – průvanu a prašnosti. „Projekt sází na energetickou úspornost a nízké provozní náklady, což je v dnešní době rozhodující kritérium při nákupu rezidenčního bydlení,“ přiblížila Martina Horáková, která má na starosti prodej bytů v projektu.

Podrobné informace k jednotlivým bytům, standardům, lokalitě i potřebné kontakty jsou k dispozici na webových stránkách projektu santovkaliving.cz. Zájemci o bydlení si také mohou domluvit schůzku v prodejním centru Šantovka Living, který je v obchodním domě Galerie Šantovka. Získají zde kompletní informace a mohou si zároveň prohlédnout vybavenost interiéru. Otevírací doba prodejního centra je pondělí až pátek od 10:00 do 18:00.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZEINZERCE
Ekologický rozcestník MIE
INZERCE
Chata Kouty