Bleskovky

Vlakem do Prahy? Od dubna počítejte s delší jízdou!

Na hlavním železničním koridoru začnou v dubnu velké změny. Důvodem je souběh několika stavebních akcí, zejména pak modernizace trati mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí a přestavba železničního uzlu Pardubice a další práce. Změny budou trvat až do poloviny roku 2023 a dotknou se i cestujících z Olomouce.

Rekonstrukce několika částí železnice prodlouží i jízdu vlakem do Prahy. / Ilustrační foto: Správa Železnic

Dálkové vlaky směr Praha – Olomouc pojedou v upravených časových polohách, ve kterých už bude zohledněno zdržení kvůli výluce a nutnost kyvadlového řízení dopravy v jednokolejném úseku. Některé spoje linek Ex2 (Praha – Vsetín – Žilina) a R18 (Praha – Luhačovice) pojedou v úseku Praha – Česká Třebová vzájemně spojeny. Omezení se dotkne i cest z Prahy do České Třebové a dál po koridoru do Olomouce. U linek Ex1, Ex2 a R1 však půjde jen o změny časové polohy některých vlaků, doplnění některých zastávek (např. vlaky Ex 112 – 117 a Ex 140 – 145 zastaví nově v Chocni) a podobné provozní úpravy, které souvisejí s nižší kapacitou tratě v opravovaných úsecích. K posunu času dochází také u spojů Leo Express.


INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava