Bleskovky

Telefonní linky opět fungují, v provozu je i matrika a výdej občanek

IT specialisté pokračovali i během víkendových dnů v práci na odstranění následků kybernetického útoku na magistrátní datovou síť. Dílčí úspěchy jsou známy už nyní.

Pevné linky na magistrátu opět fungují. / Ilustrační foto: Pavel Snášel

Od pondělního dopoledne je v provozu více než 90 procent všech pevných telefonních linek na pracoviště magistrátu. Hackerský útok minulý týden vyřadil z provozu všechny IP telefony, čímž bylo znemožněno dovolat se na pracoviště v budovách Namiro a Hynasiova 10.

V provozu je i výdej hotových osobních dokladů. Informaci, zda má občan připraven vyhotovený občanský průkaz nebo cestovní doklad k vyzvednutí, lze ověřit v úředních hodinách na telefonu 731 643 066.

Běžné úkony zanesení narození, úmrtí či svateb do evidence provádí také matrika, pouze v současnosti nemůže vydat písemné potvrzení, tedy rodný, úmrtní nebo oddací list.

Masivní hackerský útok na síť magistrátu se odehrál v noci z úterý na středu, od té doby se odborníci z radnice i z externích firem intenzivně snaží napravit vzniklé škody.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Chata Kouty
INZERCE
TV Morava