Co se stalo s Arionovou kašnou? Něco se chystá!

Dnes, uprostřed letní sezóny, zmizela z Arionovy kašny na Horním náměstí voda. O něco později se uvnitř kašny objevily kovové prvky, které připomínají oplocení nebo nějaké zábrany. Odpoledne pracovníci technických služeb vodu zase napustili. A co bude dál?

Konstrukce v kašně připomínají zábrany. Smysl mají ale jiný | Foto: Rej.cz

I když se dnes odpoledne u kašny zastavovali lidé a dohadovali se o smyslu takových kovových, přičemž nejčastěji tipovali, že to má být zábrana proti koupání dětí, funkce prvků je jiná. Jde o podpůrnou konstrukci pro novou květinovou výzdobu, která se v nejbližších dnech okolo básníka Ariona, delfínů a dalších prvků Theimerovy kašny objeví. 

To, že nové květinové aranžmá potřebuje kovovoé podpěry, napovídá, že letošní výzdoba bude větší a výraznější. Podle těch, kdo její návrh viděli, má být opravdu povedená. Jelikož i předchozí výzdoby v minulých letech sklízely velký obdiv a přitahovaly ke kašně ještě větší pozornost, věříme, že to vyjde i letos. Nová výzdoba by měla kašnu krášlit během celé druhé poloviny prázdnin. 

Po instalaci konstrukcí se do kašny vrátila voda | Foto: Rej.cz

Loňská výzdoba při instalaci | Foto: Rej.czINZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
Chata Kouty