Ve fakultní nemocnici začal dnes ráno zákaz návštěv

S platností od středy 5. října je ve Fakultní nemocnici Olomouc vyhlášen zákaz návštěv u hospitalizovaných pacientů se třemi výjimkami. V individuálních případech zřetele hodných je návštěva povolena se souhlasem ošetřujícího lékaře. Platí ještě další dvě výjimky.

Zákaz se netýká ani přítomnosti otce u porodu a není omezena hospitalizace doprovázející osoby u dětí hospitalizovaných na Dětské klinice. Navštěvující osoba ale v každém případě nesmí vykazovat známky infekčního onemocnění a po dobu návštěvy je povinna používat respirátor.

S platností rovněž od středy 5. října je ve FN Olomouc zavedena povinnost nošení respirátorů (třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu) u personálu na odděleních, na nichž je hospitalizován pacient s prokázaným onemocněním COVID-19. Nošení respirátoru se týká i osob vstupujících na dané pracoviště, tedy například konziliární lékaři, nezdravotničtí pracovníci provádějící opravy, údržbu a podobně.

Zdroj: FNOLINZERCE

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
TV Morava