Pozor! Na Moravu dorazí v noci velmi silný vítr

Nebezpečně silný vítr by měl chvíli po půlnoci na sobotu dorazit na střední Moravu. Pro Olomouc platí podle meteorologů momentálně pouze nízký stupeň nebezpečí, pro sousední okresy a města je ale výstraha ve vyšším stupni!

Ilustrační foto: HZS Olomouckého kraje

Meteorologové předpovídají na sobotu silný severozápadní vítr s nárazy 70 až 90 km/h, výstraha se týká doby od jedné hodiny po půlnoci až do 19 hodin.  Silný vít může podle varování způsobit poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách, možné je přerušení elektrického vedení, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, větvemi nebo stromy. Komplikace mohou nastat i v dopravě.

Doporučuje se sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a sledovat dopravní zpravodajství. Lidé by měli zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně, neparkovat zejména v okolí starších budov a větších stromů.
INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Auto _ Kubíček
INZERCE
Chata Kouty